Вінниця
04.05.2024
9.27° C
Вгору

Як у Вінниці пройшов Другий інформаційно-рекрутинговий захід

У Вінниці відбувся другий інформаційно-рекрутинговий захід «Обирай сам. Навчання. Служба. Підтримка». Понад 20 наметів розгорнули військові різних підрозділів, навчальні заклади, ветеранські організації. Кожен охочий міг ознайомитися із різними родами військ, екіпіровкою військовослужбовців, дронами, школярі та абітурієнти цікавилися факультетами військових навчальних закладів, чоловіки та жінки – рекрутингом та умовами служби.

Захід супроводжувався благодійним концертом. Також на локації працювали фотовиставка «Вони обрали самі» та польова кухня. За донат охочі могли скуштувати рибну юшку та гречану кашу з м’ясом. Наприкінці відбувся благодійний аукціон, на якому розіграли цінні фронтові подарунки (розмальовані гільзи від гармати) 120-ї окремої бригади ТрО.

«Ми пропонуємо альтернативний підхід залучення до Сил Оборони. А саме прямий діалог з підрозділами, щоб люди могли промоніторити для себе, в які роди військ вони можуть потрапити, на яку спеціальність, враховуючи їхню освіту, досвід, побажання та те, де вони будуть максимально корисними. Врешті-решт до Сил Оборони потрібно залучатися, триває третій рік війни. Хлопці на фронті втомилися, їх потрібно міняти. Маємо посилювати наше військо, адже ворог не зупиняється. Країну потрібно рятувати, а нам – об’єднуватися, залучатися. Має відбуватися відповідний діалог між підрозділами і громадянами, для яких постало питання призиватись по мобілізації або за контрактом. Долучатись до війська – це необхідність, а не забаганка», – зазначає інструктор з військового рекрутингу системи ТЦК Юрій Зелений.

Представники близько 20 військових підрозділів могли поспілкуватися з громадянами, розповісти про умови проходження служби. Це 37-а окрема бригада морської піхоти, 59-а окрема мотопіхотна бригада імені Якова Гандзюка, 1-й окремий штурмовий батальйон «Вовки да Вінчі», 3-а окрема штурмова бригада, 82 окрема десантно-штурмова бригада та інші. Охочі могли також приміряти військове спорядження та отримати консультацію щодо рекрутингу у військовослужбовців.

Багато зацікавлених зібрав намет 6-го окремого штурмового полку «Рейнджер». Військові підрозділи представили розширену лінійку роботизованих систем, розвідувальні та ударні дрони.

«Роботизовані системи зараз на піку розвитку в Україні, тож багато людей сьогодні підходить і цікавиться ними. Я вважаю, що рекрутинг – це течія, яка має розвиватися в нашій країні. Ми вже запустили кампанію рекрутингу, в нас є контактний телефон, на який телефонують багато людей. Вони заповнюють анкети, які ми передаємо командирам. Командири спілкуються з охочими служити особисто. Наразі за останні 2,5 тижні до нас звернулися близько 500 людей. Багатьох тих, хто прийшов по мобілізації, ми вже відправили на навчання», – говорить помічниця начальника відділу персоналу 6-го окремого штурмового полку «Рейнджер» Юлія Євдокимова.

На заході також були представлені близько 10 навчальних закладів системи ЗСУ. Зокрема, факультети протиповітряної оборони, зенітних ракетних військ, радіотехнічних військ, льотний факультет Харківського національного університету повітряних військ імені Івана Кожедуба, Військовий інститут танкових військ НТУ «КПІ», Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та інші.

«До нашої зони відповідальності також входить і навчання в Збройних Силах. Там теж є потреба в спеціалістах. Резерви потрібно готувати, тому і представили навчальні заклади, щоб абітурієнти могли ознайомитися, промоніторити, які є ВНЗ, спеціальності. Багато з них споріднені з цивільними спеціальностями. Під час навчання До Сил студенти не залучаються», – зауважив інструктор з військового рекрутингу системи ТЦК Юрій Зелений.

Серед відвідувачів – учні 10-го класу ліцею №34.

«У мене дядько військовий. Планую вступати на військову спеціальність. Хочеться захистити країну і залишити свій слід в історії», – говорить 16-річний Назар.

Разом із учнями-десятикласниками прийшов вчитель захисту України ліцею №16 Сергій Гуленко.

«У країні війна. А захист України – це обов’язок громадян за Конституцією. Можливо, хтось з учнів, хлопців чи дівчат, виявить бажання і пов’яже своє життя з професією військового», – зазначає Сергій Петрович.

Цікавилися військовими спеціальностями та службою у підрозділах не тільки хлопці та чоловіки. Змінити свій фах з бухгалтерського на військовий прагне вінничанка Ірина Власенко.

«Я давно хочу стати військовослужбовицею. Серце підказує цей шлях. Хочу бути чимось корисною для своєї держави, щоб Україна процвітала. Разом ми обов’язково переможемо», – вважає дівчина.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin