Вінниця
02.10.2023
11.93° C
Вгору

У Вінниці ввели в експлуатацію 11-й муніципальний будинок

Комфортний, енергоефективний, інклюзивний, з підземним паркінгом, який може використовуватися як укриття, та дитячим майданчиком. У Вінниці, незважаючи на виклики воєнного часу, завершили будівництво чергового, уже 11 муніципального будинку на вулиці Бортняка. Традиційно, вартість квадратного метру житла тут нижча за ринкову.
«Якщо до війни в цьому районі вартість житла була 26 – 27 тисяч гривень за метр квадратний, то тут – 16, 900 гривень, – зазначив міський голова Сергій Моргунов, оглядаючи новий будинок. – Це важливо, адже в програмі беруть участь люди, які працюють в бюджетній сфері, в освіті, охороні здоров’я, які захищають нашу країну, а віднедавна – також внутрішньо переміщені особи».

Учора, 20 вересня, міський голова подякував усім, хто долучився до реалізації проєкту, щоб мешканцям тут було комфортно і зручно.

«Я дякую, за ваші золоті руки та ваш професіоналізм. Незважаючи на військові дії, ви згуртувалися і змогли всі разом завершити цей проект. Це дуже важливо для людей. На жаль, ми зараз бачимо скільки в нас є будівництв, які через війну припинилися… Але важливо, що у цей будинок вже скоро зможуть заселитися люди», – сказав Сергій Моргунов.

Подяки міської ради отримали працівники будівельної компанії та Вінницькому фонду муніципальних інвестицій, які працювали над об’єктом.

 

Всього у цьому будинку, що розташований в мікрорайоні Поділля, на вулиці Бортняка, нараховується 105 квартир, з них, безпосередньо за програмою муніципального будівництва, реалізовано 75. В них оселяться переважно освітяни та працівники культури (23 квартири), а також медики, учасники бойових дій та інші…

 

В одній з квартир, разом з маленькою донькою житиме Алла Ячиченко, яка працює сімейним лікарем у Центрі надання первинної медико-санітарної допомоги №4.

«Я багато читала і вирішила спробувати взяти участь в цій програмі. Знаєте, коли було жеребкування, я не повірила. Моїй радості не було меж, – розповідає жінка. – Адже в інших програмах я б, напевно, не змогла взяти участь: щоб було все якісно, за такою ціною та ще в такому районі. Ми усім задоволені, ще й школа поруч… а в мене донька – першокласниця».

В дворі будинку уже повністю виконане озеленення, висаджені 28 дерев, серед яких, є уже звичні для Вінниці клени, а також металеве дерево та навіть екзотичне тюльпанове дерево. В дворі також є дитячий майданчик, натомість немає жодного автомобіля – завдяки наявному підземному паркінгу.

«Завдяки цьому у нас немає конфлікту інтересів, коли поруч машини та діти, – каже Сергій Моргунов. – Це, до речі, вперше, за весь період дії програми муніципального житла, ми маємо підземний паркінг. Під час війни він може використовуватися як об’єкт подвійного призначення. Тут під час повітряної тривоги в комфортних умовах можуть перебувати до 2000 людей – не тільки з цього, а й прилеглих будинків. Я вважаю, що наступні планувальні рішення будь-якого багатоквартирного будинку повинні виконуватися з урахуванням розміщення там укриття».

Ще одна особливість будинку – його інклюзивність. На перилах – тактильні наклейки зі шрифтом Брайля. Також є ліфт з широкими дверима та пандуси. Квартири в цьому будинку придбали шість людей з інвалідністю.

За словами керівника проєктного відділу Олени Голощук, будинок має сучасний стиль, а квартири – вільне планування.

«Знаєте, коли я розробляю проекти, то уявляю, що житиму там… В квартирах панорамні вікна, аби було багато світла, і щоб люди спостерігали що відбувається за вікнами. А фасад будинку підсвічений, щоб в темний час він наче «парив».

Крім того, будинок – енергоефективний. При його спорудженні та облаштуванні використовувалися екологічні та енергозберігаючі технології. У під’їздах встановлене ЛЕД-освітлення та датчики руху для економії споживання.

За словами заступника міського голови Андрія Очеретного, тут є зовнішнє утеплення стін та посилено утеплено дах, встановлені індивідуальні газові котли та енергоощадні вікна.

«Думаю, загалом тут можна економити до 30 % ресурсів, – вважає Андрій Очеретний. – Також тут електрочастина виконана з урахуванням того, що за відсутності газу для обігріву можна буде користуватися електроприладами».

Він зазначає, що завдяки підряднику, темпи будівництва були пришвидшені, а вартість житла – незважаючи на форс-мажор, залишилась на початковому рівні

«Таким чином, на сьогодні, ми маємо прекрасний будинок, який має абсолютно нове сучасне планування, а також фасадні рішення, які, як ми вважаємо, люди не будуть порушувати. Адже тут вже зразу засклені балкони і зони пожежного відстою знаходяться всередині», – зазначає Андрій Очеретний.

Всього, за 13 років існування програми муніципального житлового будівництва, у Вінниці звели 11 багатоповерхівок, мешканцями яких стали 910 родин.

 

Нагадаємо, програма започаткована у 2009 році з ініціативи Володимира Гройсмана.

 

Цього року вперше до участі у програмі долучилися і внутрішньо переміщені особи, зокрема працівники релокованих підприємств. Йде мова про новий об’єкт муніципального житла, який наразі будується на вулиці 600-річчя.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin