У Вінниці затвердили Програму розвитку малого та середнього підприємництва ВМТГ на найближчі три роки
Під час чергового засідання сесії ВМР затвердили Програму розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької міської територіальної громади на 2024–2026 роки.
Документ містить низку заходів, спрямованих на підтримку бізнесу, має соціальну складову в контексті допомоги демобілізованим військовим та продовження впровадження Зеленого курсу Вінниці.
Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що реалізація Програми відповідає одному з основних пріоритетів Вінницької міської ради – це стійкість. Економічний розвиток, за його словами, передбачає ефективну роботу бізнесу, тож міська влада має на меті продовжувати створювати для цього відповідні умови.
«Ми зараз підходимо до затвердження нової Програми в межах нашого пріоритету – це стійкість. Ми будемо продовжувати впроваджувати всі ті Порядки, які були з підтримки малого і середнього бізнесу: це і компенсація ЄСВ за новостворені робочі місця, компенсація відсотків за кредитами, компенсація за облаштування обладнання для виробництва електроенергії з ВДЕ. Водночас ми запроваджуємо систему ваучерних підтримок для малого і середнього бізнесу. Насамперед для виробництва товарів подвійного призначення – це в межах оборони, а також на ІТ-рішення для бізнесу. Крім того, йдеться про запровадження ваучерної підтримки на старт підприємницької діяльності демобілізованих, ветеранів і членів їхніх сімей. Розмір ваучера становитиме 100 тисяч грн. Загалом на заходи Програми на підтримку демобілізованих і ветеранів російсько-української війни на три роки ми передбачаємо 41 мільйон грн. Стартуємо з таких видів підтримки згідно з цією Програмою, але у разі необхідності і запиту ми, звичайно, будемо запроваджувати інші форми можливої підтримки. Для нас це важливо, тому що створення нових якісних робочих місць – це підтримка економічного потенціалу нашого бізнесу, а це і надходження податків до бюджету».
Директор департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Максим Мартьянов додав, що під час розробки Програми були враховані пріоритетні завдання цільових програм Вінницької міської ради щодо залучення інвестицій в громаду, охорони навколишнього природного середовища, розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки, а також розвитку туризму та промоції громади.
«Отож, найближчі три роки плануємо посилювати співпрацю міської влади, бізнесу та закладів освіти, а також упроваджувати кластерну модель розвитку. Важливою складовою також є стимуляція бізнесу в залученні до цілей Зеленого курсу Вінниці, зокрема, шляхом переходу на роботу з використанням відновлюваних джерел енергії», – сказав він.
В результаті реалізації цієї Програми очікуємо наступні результати: появу нових видів підтримки МСП, приріст кількості суб’єктів господарювання, а також покращення ситуації на ринку праці шляхом створення нових робочих місць, сказав Максим Мартьянов.