Наверх

У міськраді розповіли, які заклади освіти у Вінниці цьогоріч планують відновити та що побудувати

Вінницький міський голова зустрівся з головами профспілкових комітетів закладів освіти міста. На зустрічі обговорили питання, які цікавлять представників профспілок, проекти, які реалізуються у галузі, а також основні виклики та завдання у сфері розвитку освіти в громаді.

Щоб забезпечити заклади освіти усіма необхідними протиепідемічними засобами, минулого року з бюджету громади було виділено 36,5 млн грн, в 2021 – 7,2 млн грн. У разі необхідності, будуть спрямовані додаткові кошти. Про це повідомили на сайті міської ради.

Попри вплив пандемії та скорочення дохідної частини бюджету Вінницької міської ТГ, видатки бюджету розвитку на заклади освіти у 2021 році залишаються значними.

У 2021 році на реконструкцію та нове будівництво закладів освіти передбачено 93,1 млн грн. Це вдвічі більше, ніж ще 5 років тому.

Одним із важливих напрямків є розвиток мережі дитячих садків та створення нових місць. У цьому році планується введення в експлуатацію садочка по вул. Ватутіна на 6 груп (120 місць). Заклад будується за кошти інвестора, через пандемію інвестор не зміг здати об’єкт минулого року, як планувалося раніше. У 2020 році з бюджету спрямовано 4,3 млн грн, а в 2021 – ще 500 тисяч на комплектування закладу необхідним обладнанням та інвентарем.

Триває реконструкція будівлі дитячого садка № 16 по вул. Зерова,12 на 9 груп (170 місць). У 2021 році на реконструкцію об’єкту залучено 30,3 млн грн з ДФРР. З бюджету громади спрямовується ще 15,3 млн грн.

Також планується ввести в експлуатацію заклад дошкільної освіти по Немирівському шосе на 6 груп (120 місць). Територіально це Вінницькі Хутори. Будівництво закладу здійснюється інвестором, а з бюджету ми виділяємо видатки на придбання обладнання та інвентарю – 5,2 млн грн.

Продовжується у місті і термореновація будівель закладів освіти. Цього року в планах – завершення термореновації двох садків: №21 та №47, двох шкіл: №2 і №13, Палацу дітей та юнацтва. Планується розпочати роботи по школі № 23. Для утеплення будівель закладів освіти в подальшому, у цьому році планується виконання проектно-кошторисної документації на термореновацію трьох садків та трьох шкіл.

Ще один важливий напрямок, на який щороку спрямовується увага – це покращення умов для фізичного розвитку і дозвілля дітей. Для цього у 2021 році заплановано реконструювати спортивне ядро школи № 29 та побудувати спортивний майданчик у школі № 12.

У поточному році в бюджеті громади заплановано 11,1 млн грн на здійснення капітального ремонту в закладах освіти. Зокрема кошти будуть спрямовані на капітальний ремонт харчоблоку школи № 12; санвузлів у 9 школах (№№ 4, 6, 8, 22, 23, 27, 31, 33, 34); на капітальний ремонт території школи № 15 (переможець конкурсу БГІ). Також передбачено 1,7 млн грн на капітальний ремонт покрівлі дитячих садків №№ 5, 25, 51, 67, школи № 26, та на виготовлення ПКД для шкіл №№ 9, 14. Також планується відремонтувати інженерні мережі в ЗДО № 71, та підлогу в ЗЗСО № 22.

Загалом видатки на галузь «Освіта» у бюджеті нашої громади щороку складають не менше 25 % всього бюджету. У 2021 році їхній розмір становить 1,512 млрд грн, що на 15 % більше, ніж в попередньому році. В цифрах видатки зросли майже на 201 млн грн. 95 % від загальної суми видатків на галузь освіти, як і зазвичай, займають видатки за захищеними статтями.

 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin