Вінниця
20.04.2024
2.58° C
Вгору

У Вінниці працює онлайн чат із питань енергоефективності та енергозбереження: як отримати консультацію?

Онлайн консультація, яка доступна на офіційному сайті Вінницької міської ради за допомогою сервісу «Енергоефективність», надає можливість отримати інформацію про переваги використання відновлюваних джерел енергії та інші питання з енергоефективності та енергозбереження. Консультанти готові відповісти на запитання стосовно вибору доступних ресурсів та використання можливостей діючих механізмів компенсації. Цей сервіс працює протягом приблизно п’яти місяців.

Серед питань, які вінничани найчастіше ставили, були ті, які стосувалися можливості проведення тепловізійної зйомки у багатоповерхових будинках.

На жаль, кількість викликів, пов’язаних із російською збройною агресією, продовжує зростати. У зоні підвищеного ризику, зокрема, залишається енергетична система країни. А отже, щоб протистояти, потрібно задіяти всі можливі ресурси – від зменшення енерговитрат в оселях до використання енергії сонця, води, повітря, геотермальних джерел. Це відповідає основним цілям Зеленого курсу Вінниці та є векторами для зміцнення та подальшого розвитку територіальної громади, зазначила директорка департаменту відновлення та розвитку міської ради Ольга Ремешевська.

«З повномасштабною війною питання енергоефективності та енергозбереження набувають ще більшої актуальності. Йдеться передусім про стійкість громади, а також про можливість зменшувати витрати на енергоносії, заощаджуючи кошти як бюджету громади, так і окремої родини, – каже директорка департаменту. – Наш чат має чітку мету – зробити енергоефективність невіддільною частиною життя вінничан. Звернутись до консультантів можете з різних питань, коли лише на стадії розробки проєкту і прагнете прорахувати вигоди, або ж хочете дізнатися про компенсації, які Вінницька міська рада впровадила для підтримки таких ініціатив. До речі, навіть без значних капіталовкладень, систематичний енергетичний менеджмент може сприяти зменшенню енергоспоживання до 15%».

Онлайн чат працює в будні дні з 8:30 до 17:00.

Щоб скористатися послугами сервісу перейдіть за посиланням: Сервіс Енергоефективність (vmr.gov.ua) – ОНЛАЙН-КОНСУЛЬТАНЦІЯ

Для довідки

Вінниця є учасником Європейської Енергетичної Відзнаки з 2011р. У 2015 році місто отримало Європейську Енергетичну Відзнаку. Наше місто стало першим в України, якому вдалось успішно пройти сертифікацію та отримати Відзнаку. Надалі Міжнародний офіс Європейської Енергетичної Відзнаки почав поширювати цю ініціативу в інших містах. Також, у 2019 році Вінниця успішно пройшла міжнародний аудит та підтвердила сертифікат Відзнаки.

Європейська енергетична відзнака (ЄЕВ) – це міжнародний інструмент підтримки міст, націлених на стійку енергетичну політику та міський розвиток шляхом раціонального використання енергоресурсів та збільшення частки відновлювальних джерел в енергетичному балансі міста. Вінниця також першою задекларувала Зелений курс громади (2022 р.) і почала впроваджувати заходи, що відповідають стандартам Європейського Зеленого Курсу.

А 25 січня цього року Вінниця стала першим містом в Україні, де спільно з Держенергоефективності України відкрили регіональний Офіс декарбонізації та енергоефективності, який в першу чергу націлений на популяризацію та надання інформаційно-консультативної підтримки з питань ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, альтернативних видів палива, розробки проєктів з енергоефективності.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin