Вінниця
16.09.2024
19.59° C
Вгору

Паверліфтер Бабинець здобув першу в історії України медаль у цьому виді спорту на Паралімпіаді-2024

Українець Юрій Бабинець виборов третє місце у паверліфтингу у вазі до 88 кг на Паралімпійських іграх-2024. Це перша медаль в історії України у цьому виді спорту. Про це повідомляє Суспільне. Спорт.

Це друга Паралімпіада у кар’єрі 29-річного Бабинця. На дебютних Іграх у Парижі український спортсмен, виступаючи у вазі до 80 кг, посів дев’яте місце.

У Парижі перед стартом змагань він заявив у першій спробі вагу 212 кг — третя найбільша серед усіх учасників.

Після цього зміг підняти й вагу 214 кг, закріпившись на третьому місці. Найближчі переслідувачі українця, Мохаммед Хаміс Халаф з ОАЕ та Хуснідін Усманов з Узбекистану наступну вагу у 215 кг та 213 кг відповідно підняти не змогли.

В останній спробі Бабинець намагався підняти вагу 225 кг, яка могла зробити його срібним призером. Втім судді не зарахували спробу українського паверліфтера навіть попри те, що його команда згодом подавала протест на це рішення.

Чемпіоном Ігор став китаєць Панпан Ян. Його фінальна спроба на 242 кг виявилася успішною і принесла йому золото з паралімпійським рекордом.