Вінниця
06.12.2023
-1.52° C
Вгору

Понад 22 тисячі вінничан уже отримали бустерну дозу вакцини від COVID-19

В умовах війни багато громадян нехтують протиепідемічними заходами. Але варто зазначити, що коронавірусна інфекція нікуди не зникла і вона досі несе небезпеку для здоров’я та життя людей. Вінничан закликають імунізуватись від COVID-19.

Усі вакциновані повнолітні громадяни мають можливість отримати бустерне щеплення. Оптимальний термін для введення бустерної дози – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною імунізувалась людина. Бустерну дозу вінничани можуть зробити у всіх ЦПМСД Вінниці.

 

Для бустерної дози використовують м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була імунізована людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

 

Також варто зазначити, що наразі в Україні усі охочі можуть отримати другу бустерну дозу вакцини від COVID-19. Окрім того, її рекомендується отримати людям літнього віку та людям з хронічними захворюваннями

 

Для того аби отримати щеплення потрібно звернутись до свого сімейного лікаря або до одного із Центрів первинної медико-санітарної допомоги у робочі дні з 10:00 до 18:00 год.

Наразі у Вінницькій територіальній громаді уже вакциновано 54% дорослого населення.

«Важливо не забувати про коронавірусну інфекцію, оскільки вона нікуди не зникла, – зазначає директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш. – Потрібно подбати про свою безпеку і вакцинуватись. Наразі у Вінниці в достатній кількості є вакцини CoronaVac та Pfizer».
Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin