Наверх

У Вінниці на 15 років засудили зрадника, який пішов воювати проти земляків

Вінницький міський суд визнав винним та засудив громадянина України за державну зраду. 55-річний українець перейшов на бік терористів «ДНР» та був полонений під час бойових дій. Йому присудили 15 років ув’язнення.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

«Встановлено, що 55-річний чоловік, який фактично проживав на тимчасово окупованій території України – так званій «ДНР», знаючи про запровадження в Україні воєнного стану у зв’язку зі збройною агресією росії проти України, 24.02.2022 без примусу з боку терористів «ДНР» прибув до військового комісаріату у м. Макіївці Донецької області для добровільної мобілізації. «Доброволець» був внесений до особового складу зс рф, отримав посаду старшини та звання прапорщика (аналогічні раніше мав у лавах Збройних Сил України), а також – стрілецьку автоматичну зброю та військову форму зразка зс рф», – йдеться у їх повідомленні.

Після цього він разом з іншими військовослужбовцями вибули з тимчасово окупованої території Донецької області на підконтрольну Україні територію для участі у бойових діях.

У ході бойового зіткнення зі Збройними Силами України на території Миколаївської області засуджений з поплічниками були захоплені в полон українськими військовими та доставлені до правоохоронних органів.

Судом підтримано позицію прокурора щодо обґрунтованості висунутого обвинувачення, достатності представлених доказів та призначено максимально можливу міру покарання – позбавлення волі на строк 15 років.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

Це перший вирок за наслідками судового розгляду низки обвинувальних актів за ч. 1 ст. 111 КК України, переданих до суду Вінницькою обласною прокуратурою.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin