Вінниця
24.06.2024
14.4° C
Вгору

Концерт «Sound of Ukraine — вільному світу» 7 червня вперше пройде у Вінниці

У п’ятницю всесвітньовідомий Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії, який підкорив Карнегіхол, Королівську філармонію у Стокгольмі, Берлінську філармонію та тисячі глядачів в інших концертних залах світу, за участю знаменитої піаністки та музикознавиці Віоліни Петриченко презентують у Вінниці ексклюзивний концерт у межах проєкту «Sound of Ukraine — вільному світу».

7 червня о 18.00 у Вінницькому театрі ім. Садовського під батутою відомого диригента, визнаного інтерпретатора української класики Володимира Сивохіпа пролунають три творишедеври, які підкорили Берлінську філармонію і гарантовано викличуть шквал почуттів навіть у найвибагливіших меломанів.

— Вперше у Вінниці! «Звуки України — вільному світу» — це послання надії та любові з України всьому світу. Це спілкування зі світом універсальною мовою музики. Неповторний концерт, який неможливо оминути увагою, — відзначає продюсерка фестивалів OPERAFEST TULCHYN та VINNYTSIA JAZZFEST, керівниця міжнародної концертної агенції OPEN MUSIC PROJECT, заслужена артистка України Ірина Френкель.

Квитки на концерт «Sound of Ukraine — вільному світу» купуйте за цим посланням https://afisha.vn.ua/events/sound-ukraine

 

Перший твір, яким здивують артисти — Симфонія №9 Антоніна Дворжака, що має підзаголовок «З Нового Світу». Створюючи у кінці ХІХ століття цей твір, чеський композитор зафіксував у партитурі свої враження від американського континенту, від його музики та фольклору. У той час Америка була для європейців тим новим, незвіданим світом, який викликав неабиякий інтерес та захоплення. Тепер же тим Новим світом для усіх стала Україна та її народ, який мужньо протистоїть агресору, оберігаючи та захищаючи найважливіше — Незалежність.

Другий твір, який чекає вінничан 7 червня  Концерт для фортепіано з оркестром у трьох частинах Віктора Косенка. Український композиторлірик та феноменальний піаніст створив шедевр, призначений для великих сцен. Одному з небагатьох українських композиторів того часу, йому пощастило здобути європейську освіту. Тому ця музика поєднує вишукану обізнаність автора із найкращими музичними надбаннями пізнього романтизму та оригінальну, неперевершену косенківську теплоту вислову й сердечний, ностальгійний порив, що у віртуозній грі блискуче передасть солістка Віоліна Петриченко.

Також новими барвами всіх вразить різдвяна фантазія для фортепіано з оркестром «Щедрик», що за мотивами легендарного твору Миколи Леонтовича була створена яскравим сучасним українським композитором і музикантом Сергієм Юшкевичем спеціально для фінального концерту проєкту «Sound of Ukraine — вільному світу», який відбувся у великій залі Берлінської філармонії 13 грудня 2023 року.

Цей драматичний фінал концерту став справжньою сенсацією, поєднавши вільні варіації на тему «Щедрика», які філігранно переплітаються з листами українських жінок вільному світу з книги Орелі Брос «Світло з темряви. Листи українських жінок вільному світу» та саундтреком книги, який створила співачка Джері Хейл «Call me freedom».

На вінницькому концерті 7 червня листи українок, написані під час повномасштабної війни, прочитає Наталя Некипіла  відома вінницька журналістка та волонтерка, дружина захисника Дмитра Гулька, воїнавінничанина 120 бригади територіальної оборони, який, на жаль, загинув під час виконання бойового завдання у березні 2023 року.

Не пропустіть концерт «Sound of Ukraine — вільному світу» у п’ятницю, 7 червня, о 18.00 у Вінницькому театрі ім. Садовського.

Квитки купуйте на сайті https://afisha.vn.ua, а також у всіх касах «Афіша Вінниці»: у театрі ім. Садовського, готелі «Франція», Вінницькій філармонії, Вінницькому планетарії, музичному магазині «Метроном» (пр. Коцюбинського, 78), креативних просторах «Артинов» і «CHERDAK», магазині «Rock-n-Roll» у ТРЦ «Квартал», тур-клубі «Бідняжка» та центрі розвитку «Origami».

Організатор — концертна агенція OPEN MUSIC PROJECT UKRAINE.

Для довідки:

Проєкт «Sound of Ukraine» створено Іриною Френкель та реалізується командою концертної агенції OPEN MUSIC PROJECT з метою презентації українського професійного мистецтва за кордоном.

У межах проєкту з 2022 року у Швейцарії та Німеччині відбулись 58 концертів, на яких лунали твори Бориса Лятошинського, Василя Барвінського, Євгена СтанковичаЗолтана Алмаші, Мирослава Скорика, Миколи Леонтовича, Сергія Юшкевича та багатьох інших українських класиків, які стали для європейської аудиторії справжнім відкриттям музичної України.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin