Вінниця
24.05.2024
14.52° C
Вгору

Як минув рік у галузі медицини для Вінницької громади?

Вчора, 7 березня, під час засідання чергового виконкому міськради прозвітували про виконання програми «Здоров’я вінничан на 2022-2024 роки» у 2023 році.

Як повідомив директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міськради Олександр Шиш, протягом минулого року діяльність галузі охорони здоров’я ВМТГ була направлена на те, щоб забезпечити якість медичної допомоги, доступність медичних послуг, а також щоб посилити спроможності закладів охорони здоров’я для надання медичної допомоги в умовах війни.

Підтримували військовослужбовців

В умовах повномасштабного вторгнення надзвичайно важливими напрямками діяльності є заходи із убезпечення мешканців громади та підтримка обороноздатності наших Захисників та Захисниць.

Зокрема торік місто виділило кошти для забезпечення належного функціонування військово-лікарської комісії Вінницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки для проведення медичних оглядів та обстежень на виплату заробітної плати медичним працівникам за роботу у вказаній комісії.

З метою надання стоматологічної допомоги та підтримання боєздатності військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України та інших військових формувань міська рада з допомогою волонтерських та благодійних організацій облаштувала Мобільний стоматологічний кабінет. З серпня 2023 року стоматологічні бригади здійснили 9 виїздів, як в межах Вінницької області, так і в інші міста, зокрема в Старокостянтинів, Дніпро, Херсон, Могилів-Подільський та ін. Загалом торік послугами мобільного стоматкабінету скористався 961 військовослужбовець.

Формували кластерну мережу медичних закладів

Крім того, в місті продовжували формувати мережу кластерних медичних закладів відповідно до вимог медичної реформи. Так, наказом Вінницької обласної військової адміністрації від 25.07.2023 року у Вінниці затвердили спроможну мережу закладів охорони здоров’я Вінницького госпітального округу та визначили статус закладів охорони здоров’я Вінницької міської територіальної громади у складі спроможної мережі. Надкластерним закладом визначено комунальне некомерційне підприємство «Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології».

Кластерними закладами стали: комунальне некомерційне підприємство «Вінницька міська клінічна лікарня №1» та комунальне некомерційне підприємство «Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги».

Загальними закладами визначені комунальне некомерційне підприємство «Вінницька міська клінічна лікарня №3» та комунальне некомерційне підприємство «Вінницька міська клінічна лікарня “Центр матері та дитини”».

Підвищували стійкість медичних установ

Одним із ключових пріоритетних напрямків функціонування галузі охорони здоров’я є забезпечення стійкості закладів галузі охорони здоров’я.

В межах підготовки закладів до опалювального сезону та проведення заходів з енергозбереження, капітально відремонтували проблемну мережу теплопостачання головного корпусу КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 м. Вінниці» за адресою: с. Писарівка, вул. Покровська,108. Також капітально відремонтували аварійну покрівлю І корпусу КНП «ЦПМСД №2» м. Вінниці» за адресою: м. Вінниця, вул. Магістратська, 44, та покрівлю приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини №4 КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №5 м. Вінниці» за адресою: м. Вінниця, вул.1-й провулок Український, 6-А.

Для забезпечення повноцінної і безперебійної роботи на випадок відключення електропостачання в закладах охорони здоров’я наявний 51 генератор. У випадку проблем з електропостачанням вони живитимуть в першу чергу операційні, відділення реанімації, палати інтенсивної терапії, інше критично важливе обладнання. При цьому сформований запас палива, який дозволить забезпечити їх роботу протягом 5 днів.

Цього року загалом на пріоритет «Стійкість» у бюджеті громади передбачено 1 мільярд 204 мільйони гривень, а це – 40 % коштів, які не входять до захищених статтей.

Допомагали вимушеним переселенцям та пільговикам

«Війна, що триває, спричинила руйнівний вплив на здоров’я та життя людей. Тому турбота про тих, хто її потребує, забезпечення доступності до медичних послуг та задоволення першочергових медичних потреб населення були і залишаються пріоритетними в роботі закладів охорони здоров’я ВМТГ», – зазначає директор департаменту.

Станом на 01.01.2024 р. в комунальних центрах ПМСД м. Вінниці підписали декларацію з сімейними лікарями 5 822 ВПО (зокрема 270 дітей до трьох років).

Всього протягом 2023 року до закладів охорони здоров’я Вінниці звернулося за медичною допомогою 8 227 внутрішньо переміщених осіб. Понад 2,6 тисячі вимушених переселенців отримали стаціонарну медичну допомогу, зокрема 255 дітей.

Щоб забезпечити пільгові категорії містян лікарськими засобами та витратними матеріалами, торік з бюджету громади виділили 31,89 мільйона гривень. Ці кошти спрямовували на забезпечення окремих груп населення лікарськими засобами та лікувальним харчуванням, пільговим зубопротезуванням. Виділяли кошти на закупівлю виробів медичного призначення та витратних матеріалів для дітей, хворих на цукровий діабет, технічних засобів реабілітації, вакцин проти грипу для дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування, а також на безкоштовне забезпечення штучними кришталиками при хірургічному видаленні катаракти у хворих тощо.

Продовжував свою діяльність КНП «Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології», що безпосередньо впливає на зменшення кількості ускладнень серцево-судинної патології, як однієї з основних причин смертності.

Продовжувалась співпраця з Національним інститутом серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова. Так, у КНП «Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології» сумісно з кардіохірургами НІССХ ім. М. М. Амосова за 12 місяців 2023 року провели 201 операцію.

Надавали більше реабілітаційних послуг та дбали про доступність і безбарʼєрність

«Внаслідок активних бойових дій та регулярних масованих обстрілів виникла гостра потреба в розбудові системи реабілітаційної допомоги, яка сприятиме зменшенню інвалідизації громадян з метою їх максимального повернення до активного життя», – зазначає Олександр Шиш.

У Вінницькій міській територіальній громаді медичне обслуговування дорослого та дитячого населення за напрямом реабілітація здійснюється в кількох медичних закладах міста.

За словами очільника департаменту, планується подальше розширення відділень та проведення реновації приміщень з урахуванням принципів безбар’єрності, а також доукомплектування штату, проведення навчання команд з протезування/ортезування пацієнтів з ампутаціями. Є також потреба у доукомплектуванні відділення реабілітаційним обладнанням.

Дбають в місті й про доступність медичних закладів. Наприклад, щоб забезпечити безперешкодний доступ людей з інвалідністю до закладів охорони здоров’я, у КНП «Вінницька міська клінічна лікарня “Центр матері та дитини”» облаштовано пандуси. Також відповідні роботи з облаштування підйомника розпочали у КНП «ЦПМСД №2» в корпусі №1 за адресою: вул. Магістратська, 44.

«Загалом можна стверджувати, що галузь охорони здоров’я Вінницької МТГ адаптувалася до роботи в умовах тилового міста зі значним навантаженням на існуючу інфраструктуру при триваючому відтоку медичних кадрів через мобілізацію, міграцію в приватний сектор, виїзд за кордон. Основні зусилля у 2024 році будуть направлені на адаптацію спроможної мережі закладів охорони здоров’я до потреб і викликів в умовах агресії рф та конкуренції, розвиток напряму реабілітації для дітей та дорослих, а також – міжнародне співробітництво у сфері охорони здоров’я», – зазначив Олександр Шиш.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin