Вінниця
20.04.2024
2.63° C
Вгору

Сергій Моргунов провів зустріч з вінницькими підприємцями: про що говорили?

У межах проєкту «Ділові зустрічі» у спілкуванні із Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим взяли участь кілька десятків підприємців, які попри війну стабільно працюють, створюють нові робочі місця, сплачують податки. Обговорювали основні напрями економічного розвитку Вінницької громади, можливості торгівлі та залучення інвестицій. Особливу увагу приділили цільовим Програмам, які запроваджені міською владою для підтримки бізнес-клімату, а також планам та перспективам.

На початку зустрічі Вінницький міський голова Сергій Моргунов акцентував на ключовій ролі сфери економіки у житті громади. Адже від її діяльності по великому рахунку залежить продовольча безпека, стабільність життя громади, що своєю чергою дозволяє системно підтримувати Збройні Сили України.

«Ні в кого немає сумніву в тому, що війна внесла корективи у життя всіх. Але на сьогодні є ті виклики, які мають вирішувати громади. І наше завдання зберігати стабільність у тих умовах, які маємо, – каже Сергій Моргунов. – Для нас дуже важливо, щоб були надходження до бюджету, тому що без цього ми не зможемо допомагати нашим Збройним Силам. А на сьогодні ми підтримуємо 30 військових частин. Я вже не говорю про питання, які стосуються стабільної роботи критичної інфраструктури та турботи про малозабезпечені верстви населення. Саме такі завдання стоять перед бюджетом ВМТГ у 2024 році».

Наразі в громаді діють три механізми, які спрямовані на підтримку бізнесу, який розвивається і створює робочі місця. За словами Сергія Моргунова, Вінницька міська рада готова рухатися далі, враховуючи потреби та запити самих підприємців.

«Я переконаний в тому, що діалог із бізнесом повинен ґрунтуватися на прозорості ведення економічної діяльності, створенні робочих місць і, відповідно, сплаті податків до місцевого бюджету. У мене немає сумнівів, що наша позиція тут незмінна. Ви достатньо активно працювали, і навіть робили свій внесок у створення умов для релокації бізнесу», – каже очільник громади.

Ще одна важлива тема, яку обговорювали на зустрічі, розширення географії співпраці, використовуючи потенціал європейських бізнесових асоціацій.

«Необхідна пряма комунікація з містами-партнерами та побратимами, а також із нашим Офісом у Брюселі. Вихід на європейські ринки – складне питання. Конкуренція неймовірна, і тому ми спільно повинні знаходити різні можливості та унікальні рішення. Це питання індивідуальне кожного бізнесу, але з точки зору комунікації з європейськими структурами, містами-партнерами і через них – з бізнесовими асоціаціями – ми готові це робити», – зазначив Сергій Моргунов.

Під час зустрічі підприємці ставили свої питання очільнику громади, пропонували додаткові напрями співпраці та вносили пропозиції з приводу того, які інструменти підтримки варто ще впровадити.

«Я вперше на такій зустрічі, і дуже приємно, що у нас є така можливість. Я тут для того, щоб налагодити діалог і зрозуміти, які є можливості міської влади і що бізнес взагалі може зробити для громади, – каже співвласник бренду повсякденного одягу Андрій Шулик. – Звичайно, підтримка дуже потрібна , тому що якщо зараз не розширюватися, то будь-який бізнес швидко зів’яне. Прикладом, наше підприємство в кінці минулого року почало супер активно займатись експортом. За січень він показав вже близько 20% від загального обороту. Для подальшого розвитку мені знадобилися б дешеве кредитування або кредитні лінії».

Такі обговорення нагальних питань підприємців в рамках проєкту «Ділові зустрічі» відбуваються у Вінниці на постійній основі. В подальшому ця практика продовжиться.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin