Вінниця
08.09.2024
13.83° C
Вгору

Антикризова програма підтримки Вінницької громади-2023: звіт про виконання поставлених завдань та результати

На черговому засіданні сесії Вінницької міської ради 26 січня звітували про виконання завдань та результати Програми антикризової підтримки громади у 2023 році. Фінансова стабільність та підтримка бізнесу, соціальна допомога незахищеним верствам населення, а також стабільна робота галузей охорони здоров’я та освіти стали фундаментом цієї програми.

За словами директора департаменту економіки і інвестицій ВМР Максима Мартьянова, Програма охопила чимало сфер, пов’язаних з соціально-економічним життям громади. Розробляючи її напередодні 2023 року, фахівці врахували виклики, пов’язані з війною. Тож, окрім розвитку економіки громади, торік місто приділяло чимало уваги створенню ефективної системи захисту вінничан в галузі охорони здоров’я, підтримці родин осіб, загиблих (померлих) наслідок військової агресії Російської Федерації проти України та іншим сферам.

Підтримка бізнесу та стабільна економіка

Вінницька міська рада створювала сприятливі умови для залучення інвестицій у громаду. Йдеться про:

• Продовження механізму здешевлення вартості користування кредитними коштами для суб’єктів малого та середнього підприємництва ВМТГ;

• Продовження фінансової підтримки для створення нових робочих місць суб’єктами господарювання ВМТГ.

Торік також впровадили механізм надання часткової компенсації витрат на придбання обладнання для виробництва електроенергії з відновлювальних джерел енергії, суб’єктам мікро-, малого та середнього підприємництва, які здійснюють свою діяльність на території ВМТГ. Це, за словами Максима Мартьянова, дуже вдалий проєкт, направлений на підтримку бізнесу, адже торік чимало суб’єктів господарювання почали перехід на «зелену» енергетику і в пікові сонячні дні це дало можливість Вінниці зменшити споживання електроенергії від централізованих ЛЕП на 15%.

Гуманітарна допомога

У 2023 році місто активно підтримувало містян, які цього потребували, продуктами харчування та непродовольчою допомогою на безоплатній основі. Загалом було забезпечено видачу десяти тисяч продуктових наборів для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), малозабезпечених та соціально вразливих категорій. Це стало можливим і завдяки сприянню Швейцарського бюро співробітництва при Посольстві Швейцарії в Україні. Йдеться про:

• 7722 продуктових наборів для сімей військовослужбовців, які беруть участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, сімей зниклих безвісти чи захоплених в полон військовослужбовців, а також для сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;

• 2228 продуктових наборів для сімей з числа внутрішньо переміщених осіб, які стали на облік в департаменті соціальної політики Вінницької міської ради;

• 50 продуктових наборів членам громадської організації “Вінницька територіальна первинна організація Українського товариства сліпих”

До складу продуктових наборів включені продукти з продовольчого вантажу швейцарської гуманітарної місії (цукор, консерви м’ясні), продукти, що відпущені з місцевого матеріального резерву громади (олія соняшникова, макарони, сіль кухонна, консерви м’ясні курка/яловичина), а також продукти, що спеціально закуплені для даної мети департаментом соціальної політики Вінницької міської ради (рис, горошок консервований) та виконавчим комітетом Вінницької міської ради.

Соціальна сфера

У галузі соціального захисту населення торік теж тривала активна робота. Працівники департаменту соціальної політики Вінницької міської ради забезпечили додаткову соцпідтримку окремим категоріям малозабезпечених верств населення. Йдеться про понад 21,8 тис. громадян Вінницької міської ТГ. Було охоплено соціальними послугами з догляду понад 500 громадян, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin