Вінниця
02.03.2024
6.05° C
Вгору

У 2024 році вперше від початку повномасштабної війни почне працювати один з українських аеропортів

У 2024 із великою ймовірністю відновить роботу один з українських аеропортів. Навіть, якщо в Україні і далі триватиме війна. Йдеться про аеропорт Львів. Для цього є всі підстави – як економічні, так  і безпекові.

У цьому переконаний мер Львова Андрій Садовий.

Попри війну, в Україні поволі відроджується економіка, і люди повертаються до звичного мирного способу життя. Однак є одна відмінність, яка суттєво відрізняє Україну від решти цивілізованого світу. І, на жаль, наша країна дуже багато втрачає через цю відмінність. Від самого початку війни в небі над Україною не було жодного пасажирського літака. Тепер у ньому літають лише наш винищувачі та ворожі ракети.

Проте навіть в умовах війни є можливості для відновлення роботи аеропортів, каже львівський градоначальник. Власне, такої думки дотримуються й ізраїльські спеціалісти, які у себе на батьківщині відповідають за безпеку повітряного сполучення в умовах війни, що  триває в Ізраїлі десятки років. Вони прибули в Україну, щоб вивчити ситуацію за аеропортами “Бориспіль” та “Львів”  і надати свої висновки щодо можливості відновлення їх роботи.

“Проаналізувавши ситуацію, вони однозначно сказали, що авіасполучення треба відкривати негайно. Бо ми втрачаємо дуже багато можливостей. І якщо ми не відновимо авіасполучення у 2024 році, узагалі втратимо його”, – поділився Андрій Садовий.

В Ізраїлі також була невизначеність щодо відновлення роботи їхнього аеропорту Бен Гуріон, каже львівський мер. Однак влада взяла на себе відповідальність за реанімацію аеропорту і дала завдання військовим забезпечити його роботу.

“До речі, в Ізраїлі подібна ситуація до Львова. Позаяк Тель-Авів має 30 кілометрів до безпечної зони — до моря. Так само Львів має 30 кілометрів до безпечної зони — кордону з ЄС. Час підльоту складає лише три-чотири хвилини”,  – зауважив Садовий.

У 2024 році почне працювати аеропорт в одному з українських міст

За словами львівського градоначальника, ізраїльтяни готові поділитися своїм досвідом та розповісти, як військові мають забезпечити роботу аеропорту. Мер вважає, що відновити роботу західної повітряної гавані цілком реально.

Заяви львівського мера прокоментував  в ефірі телемарафону речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. За словами Ігната, це питання потребує дуже ретельного вивчення та всебічної оцінки усіх можливих загроз. Адже ворог дістає своїми ракетами і міста на заході нашої країни. І якщо якийсь аеропорт відновить свою роботу, агресор відразу намітить його собі як одну з першочергових цілей.

До того ж, в Україні і зараз використовуються всі аеропорти. Адже ними користуються військові льотчики. А от чи варто відновлювати цивільні польоти над Україною, і зайвий раз наражати сотні людей на ризик – спірне питання.

“Питання аеродромів важливе. Зрозуміло, хочеться мати повітряне сполучення. Зокрема з нашими партнерами. Але його треба захищати чимось. Системи Patriot, які можуть захистити від балістики, системи Iris-T, NASAMS — вони в нас не в достатній кількості”, — зауважив речник Повітряних сил.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin