Вінниця
03.03.2024
7.61° C
Вгору

У Вінниці продовжують активно інтегрувати ВПО у громаду та посилювати їх соціальний захист

Турбота про вінничан та внутрішньо переміщених осіб, які знайшли притулок у громаді, і стали повноправними членами, визначається як пріоритет Вінницької міської ради. З метою посилення соціального захисту переселенців, 28 листопада відбулося засідання Координаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб. Під час заходу обговорили основні напрямки діяльності міської ради та громадських організацій, що стосуються внутрішньо переміщених осіб, розглянули впровадження державної політики з захисту прав цієї категорії населення та висвітлили інші актуальні питання.

«Поки Збройні Сили України роблять все можливе, щоб якнайскоріше настала наша Перемога та мир, ми, своєю чергою, маємо дбати про людей, які постраждали внаслідок війни. Це, зокрема, внутрішньо переміщені особи, які змушені собі шукати інші домівки та роботу. Вінниця стала прихистком для тисяч таких людей, яким ми допомагаємо ще з 2014 року. Можна сказати, що це люди, які вже стали вінничанами, адже живуть у громаді та працюють на її благо», – зазначила заступниця міського голови Галина Якубович.

Станом на 24 листопада 2023 року у Вінницькій МТГ зареєстровано понад 46 тисяч ВПО, серед них – близько 11 тисяч дітей. На даний час майже 15 тисяч осіб знято з обліку у зв’язку з поверненням до постійного місця проживання.

«Виконавчі органи міської ради всебічно сприяють прихистку і адаптації українців, які постраждали внаслідок збройної агресії росії проти України. Зокрема, станом на 1 жовтня цього року 24 тисячі переселенців отримують допомогу на проживання. Також Вінницька міська територіальна громада допомагає у підборі місць для виробничих потужностей, перевезенні та розселенні персоналу, пошуку нових працівників, адже чимало підприємств з областей, де тривають бойові дії, нині розглядають Вінниччину як майданчик для можливого переміщення бізнесу. Тому 345 підприємств релокувалися до Вінниці та створили тут робочі місця», – доповіла директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.

Також Валентина Войткова нагадала, що за ініціативи міського голови Сергія Моргунова при департаменті соціальної політики міської ради створено міський центр надання благодійної допомоги переміщеним особам з територій України, де ведуться бойові дії. Міським центром надання благодійної допомоги у співпраці з Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом у 2023 році продуктовими наборами забезпечено понад 2 тисяч родин.

Також у засіданні Координаційної ради брали участь представники громадських організацій з-поміж внутрішньо переміщених осіб.

«За статистичними даними криється великий обсяг роботи, який виконали працівники міської ради, громадських організацій. За це і я, як внутрішньо переміщена особа, і всі переселенці дуже вдячні», – зауважила Лариса Герасимова, членкиня консультативно-координаційного центру підтримки населення «Бахмутський район єднає».

Водночас пані Лариса звернула увагу на питання житла для переселенців. Допомога надається міжнародними донорськими організаціями, зокрема компенсацію за плату на житло можна отримати від ГО «Людина в біді».

За підсумками засідання члени Координаційної ради також домовились про подальшу роботу та напрацювання заходів задля поліпшення стану ВПО у Вінницькій громаді.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin