Любити природу змалку: як вінницькі дитсадки взяли участь у конкурсі зі створення екологічних куточків
![](https://cvd.vn.ua/wp-content/uploads/2023/11/Вінницька-міська-рада-Google-Chromeі.jpg)
Важливо залучати дітей до усвідомлення, що людина є невід’ємною частиною природи, і від стану довкілля залежить життя всього людства. З цією метою у садочках Вінницької міської територіальної громади започатковано конкурс під назвою “Створення екологічного куточка у ЗДО”. Цей захід допомагає дітям зрозуміти важливість догляду за рослинами та тваринами, розуміти, чому важливо не залишати сміття у лісах, а також навчає сортуванню відходів та багатьом іншим корисним аспектам екологічної свідомості.
Конкурс проводили серед закладів дошкільної освіти Вінницької громади у період з 21 вересня по 3 листопада, й відбувався він у два тури. Після завершення першого туру, кращих 36 закладів дошкільної освіти відібрали для участі у ІІ турі Конкурсу.
Як розповіли у департаменті освіти Вінницької міської ради, під час участі в конкурсі педагоги з вихованцями проводили природоохоронні заходи зі збереження енергоресурсів, створення віртуальної еколабораторії, а також реалізовували задумані екологічні простори.
«Зараз вони лише дошкільнята, а в майбутньому – люди, які вирішуватимуть долю нашої країни. І саме від нас, дорослих, залежить, які зернятка ми посіємо у свідомості наших дітей, – зазначила директорка департаменту освіти Оксана Яценко, – тому і виникла ідея проведення конкурсу, який би мав саме екологічну спрямованість».
Конкурс провели у ІІ тури за номінаціями:
- «Nature – територія розвитку» (створення простору біорізноманіття на території або у приміщеннях закладу, що стимулює оволодіння навичками орієнтованими на сталий розвиток);
- «Discovery-лабораторія» (раціональне використання природних ресурсів, підвищення екологічної і правової обізнаності щодо охорони природних ресурсів, експериментально-дослідницька діяльність);
- «Eco-Дбай: здай, збережи, розкажи» (вирішення проблем ресурсозбереження, домашньої економії, сортування, поводження з відходами на побутовому рівні).
Отож, підбивши підсумки були визначені переможці Конкурсу у номінаціях:
«Nature – територія розвитку»:
- КЗ «ДНЗ № 34 ВМР» – «Мобільний_ЕсоПростір»;
- КЗ «ДНЗ № 57 ВМР» – «Пташина алея»;
«Discovery-лабораторія»:
- КЗ «ЗДО № 21 ВМР» – Кластер «ЕCO-BOOM»
- КЗ «ДНЗ № 26 ВМР» – «Ефективність STREAM-лабораторії в екологічному вихованні дошкільників»;
- КЗ «ДНЗ № 35 ВМР» – «Інтерактивний метеомайданчик «Discovery START!!!»;
- КЗ «ДНЗ № 47 ВМР» – «Створення віртуальної еколабораторії Eco world of kids discoveries»;
- КЗ «Вінницько-Хутірський ЗДО» – «Grail лабораторія»;
«Eco-Дбай: здай, збережи, розкажи»:
- КЗ «ДНЗ № 16 ВМР» – «Ми за чисте майбутнє»;
- КЗ «ДНЗ № 19 ВМР» – «Малесенькими кроками – в чисте майбутнє»;
- КЗ «ДНЗ № 27 ВМР» – «В ЕКОстилі я зростаю, про довкілля дбаю»;
- КЗ «ДНЗ № 31 ВМР» – «Компостуй – Землю рятуй!»;
- КЗ «ДНЗ № 72 ВМР» – «Екологічний куточок «ВІО-ВОХ».
Схожі публікації
Літня Олімпіада – 2024: онлайн-трансляція церемонії відкриття
Сьогодні, 26 липня, у Парижі офіційно розпочнуться XXXIII літні Олімпійські ігри – 2024. На цей день запланована
Як вимикатимуть світло та скільки черг буде застосовано завтра, 27 липня: подробиці
За вказівкою Укренерго графіки відключень завтра застосовуватимуться лише в години вечірнього піку споживання, повідомляє ДТЕК. Відповідно, з 17:00
Він — українське втілення вихору пристрастей! VOLKANOV у суботу у Вінниці з великим концертом
VOLKANOV у суботу з великим концертом «Тебе знайшов» у Вінниці! 27 липня о 18.00 у PIROGOV SKY,