Вінниця
21.06.2024
23.93° C
Вгору

У двох вінницьких багатоповерхівках встановлюють нові ліфти з тактильними кнопками для незрячих

У двох вінницьких багатоповерхових будинках проводять роботи з установки нових ліфтів, які замінять застарілі, термін гарантійної експлуатації яких вже завершився. Наразі роботи тривають у 4-му під’їзді за адресою проспект Космонавтів, 66, та 3-му під’їзді по вулиці Чайковського, 15.

На минулому тижні вже завершили демонтаж застарілих кабін, а цього тижня розпочали монтаж нового обладнання. Планується завершити роботи протягом трьох тижнів.

Нові ліфти виготовлені в Туреччині. Порівняно із старими моделями, вони є більш енергоефективними, використовуючи принаймні на 20% менше електроенергії. Крім того, вони обладнані рядом додаткових функцій, таких як тактильні кнопки для незрячих та система світлодіодної індикації. Наприклад, двері ліфта не зачиняться, якщо людина перебуває надто близько до них. Крім того, при прибутті ліфта лунає відповідне сповіщення, а сам ліфт оснащений поручнями для забезпечення додаткової безпеки.

“Нові ліфти встановлюють з розрахунками, щоб ними могли скористатися маломобільні вінничани: батьки з дитячими візочками чи містяни з інвалідністю. Крім того, з війни повертаються чимало військових з тими чи іншими пораненнями, тому маємо дбати про те, щоб будинки були зручними”, – каже директор департаменту житлового господарства Вінницької міськради Віталій Місецький.

Турецькі ліфти в житловому секторі з’явилися вперше саме цього року. Загалом мова йде про 5 підйомників, з них три були встановлені наприкінці вересня цього року. Новими ліфтами уже користуються мешканці будинків по вулиці Стрілецька, 48-А, вулиці Келецька, 104 та вулиці А. Первозванного, 6.

Встановлені ліфти працюють більш плавно та мають покращену шумоізоляцію. Гарантійний термін експлуатації цих підйомників складає 25 років з моменту встановлення.

Додатково в ліфтах монтується система безпровідної диспетчеризації, яка у випадку аварійної зупинки підйомника, дозволяє напряму зв’язатися з диспетчером аварійної служби, натиснувши на відповідну кнопку в ліфті.

“Ця система добре зарекомендувала себе в умовах постійних відключень електроенергії під час минулого опалювального періоду”, – зазначає Віталій Місецький.

Крім встановлення нових ліфтів, у Вінниці також проводять капітально-відновлювальний ремонт наявних підйомників. Ці роботи дозволяють продовжити гарантійний термін експлуатації ліфтів щонайменше на 12 років.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin