Копала картоплю, а викопала міни: як жителька Житомира знайшла цілий арсенал зброї
![](https://cvd.vn.ua/wp-content/uploads/2023/09/375869898_687245570101427_4947979135708858209_n.jpg)
Під час копання картоплі жителька міста Житомир виявила арсенал зброї, що використовувався під час Другої світової війни. 11 вересня вона повідомила поліцію про знахідку. На місце події прибули слідчо-оперативна група з районного управління поліції міста Житомир та працівники ДСНС. Правоохоронці встановили, що в землі, недалеко від житлового будинку, знаходилися боєприпаси: 82 мінометні міни калібру 82, 3 протитанкові міни і 8 гранат. Поліція організувала охорону цієї потенційно небезпечної ділянки. Експерти з вибухотехнічної служби в подальшому вилучать і знищать цю небезпечну знахідку.
- Правоохоронці зазначають, що жінка, виявивши такі предмети, вчинила правильно: самостійно не діставала їх та викликала екстерні служби.
- Водночас поліцейські нагадують: у разі виявлення підозрілих невідомих предметів інформувати поліцію чи рятувальників (тел. 101 або 102).
Важливо пам’ятати як дорослим, так і дітям, що в разі виявлення підозрілих предметів, зброї чи боєприпасів обов’язково слід дотримуватися наступних правил безпеки:
- Ні в якому разі не торкайтеся цих предметів, не рухайте, не переносьте, не розбирайте, не розбивайте, і не нагрівайте їх, оскільки вони можуть бути надзвичайно небезпечними для вас і оточуючих.
- Не носіть такі речі додому. Залишайте їх на місці знаходження.
- Позначте місце, де ви виявили підозрілі предмети, за допомогою гілки, яскравої тканини або іншого доступного засобу. Це допоможе іншим людям уникнути небезпеки.
- Негайно попередьте інших про небезпеку в цій області.
- Повідомте про виявлення таких предметів або речовин спеціальним службам, таким як рятувальники або поліція. Телефон гарячої лінії поліції – 102, і він працює цілодобово.
Дотримання цих правил допоможе зберегти життя та здоров’я вас і інших людей і уникнути потенційно небезпечних ситуацій.