Вінниця
27.05.2024
12.95° C
Вгору

Покладання квітів та молебень: як місто зустрічає свою річницю

Урочистий молебень відбувся в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Вінниці. Так місто цьогоріч святкує свою 660-річницю. Під час церемонії керівники міста та області разом з численними парафіянами молилися за мешканців Вінниці. За усю Україну та швидку перемогу в умовах масштабної війни. Вони також вшанували пам’ять полеглих воїнів і поклали живі квіти до Пам’ятного знаку Небесній Сотні і загиблим Героям війни на площі Шевченка. Це вже другий День народження міста в умовах війни. Деталями поділилась Вінницька міська рада.

Вінниця почала свою 660-річницю в атмосфері духовного єднання. Відзначивши цей день, всі бажали благополуччя своєму рідному місту та всім його мешканцям. Глибокий сум супроводжував думки про тих, хто віддав своє життя за свободу Батьківщини. Не могли не вшанувати пам’ять полеглих Захисників та Захисниць шляхом покладання квітів на площі Шевченка. Дякуючи їм ми маємо можливість жити в свободі та безпеці.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов підкреслив, що місто сприяє Перемозі завдяки тим, хто боронить Україну на фронті.

«Кожен вінничанин, кожен українець, кожен на своєму місці максимально робить те, що він може. Хтось підіймає економіку, хтось будує, хтось вчить дітей, хтось лікує людей… Якщо говорити в цілому про нашу територіальну громаду, то по великому рахунку ми забезпечуємо надійний тил з точки зору підтримки наших Героїв та Героїнь. Хтось купує Мавіки, хтось збирає на автомобілі, інші засоби, які необхідні безпосередньо на фронті, хтось робить мобільні лазні. Тобто це якраз саме та згуртована робота щодо допомоги і підтримки наших Збройних Сил, які боронять нас і саме завдяки ним ми сьогодні в місті Вінниця можемо хоч трішки почуватися спокійно і робити те, що робимо», – зазначив очільник громади.

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий своєю чергою наголосив на важливості пам’яті. «Дуже багато в тому числі і жителів Вінниці воюють і боронять країну. Дуже багато, на жаль, загинули. Ми повинні пам’ятати тих, хто віддав своє життя – найдорожче, що є в людини, але своїм мужнім вчинком вони дають можливість жити і розвиватися Вінниці і Україні», – каже Вячеслав Соколовий.

З огляду на безпеку людей і цьогоріч у Вінниці не буде традиційних, як у мирні часи, святкувань до Дня міста. Більшість заходів відбудуться онлайн.

 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin