Вінниця
21.06.2024
23.8° C
Вгору

У шести ліцеях міста Вінниці розпочинається будівництво протирадіаційних укриттів

Одним із основних пріоритетів міста є забезпечення безпечних умов для дітей, включаючи період навчання. Сьогодні, 25 серпня, на засіданні Вінницької міської ради було прийняте рішення про розпочаток будівництва антирадіаційних укриттів у шести міських ліцеях.

Мер Вінниці, Сергій Моргунов, зазначив, що фінансовий витратний бар’єр на будівництво таких укриттів є значним викликом для міського бюджету. Проте, це необхідний крок для забезпечення безпеки дітей. Муніципалітет прагне знайти фінансову підтримку, включаючи можливість залучення зовнішніх донорів.

“У результаті виготовлення цієї проєктно-кошторисної документації, виявилося, що вартість проведення будівництва достатньо висока. Нам необхідно знайти ресурс у розмірі 550 млн грн – це досить велика сума грошей. Ми внесли зміни в бюджет, перерозподіл кошти і виділяємо 247 млн грн. Разом з тим, розуміючи, що це достатньо серйозний виклик для нашого бюджету, ми звернулися до Уряду та відповідних міністерств, міжнародних організацій та донорів щодо можливості підтримати на умовах співфінансування будівництво цих об’єктів. Ми не можемо відмовитися від будівництва цих укриттів, оскільки безпека дітей та навчання в школах офлайн, перебування дітей в дитячих садочках – це важливе питання”, – зазначив міський голова.

“План з нуля збудувати ПРУ на базі навчальних закладів – це логічне продовження попередніх заходів на шляху до створення безпечного простору в громаді. Законодавством передбачено, що у випадку будівництва нових укриттів, вони повинні мати статус протирадіаційних. З самого початку великої війни муніципалітет почав низку капітальних та поточних ремонтів найпростіших укриттів у більшості ліцеїв та дошкільних навчальних закладів, – розповідає в.о. директора департаменту капітального будівництва ВМР Денис Мазуренко. – Вінниця стала одним з перших міст в Україні, де оголосили наміри з будівництва ПРУ у 12 освітніх установах і на минулій сесії виділили кошти на виготовлення відповідної проєктно-кошторисної документації. Наразі в усій Україні досвіду будівництва ПРУ для закладів освіти практично немає. Треба розуміти, що такі укриття вимагають серйозного рівня захисту та високих стандартів по міцності матеріалів. Є також низка інших будівельних норм та вимог, яким ми зобов’язані чітко слідувати”.

Попередньо з території цих шести ліцеїв уже вивезли усе зайве та розчистили землю, щоб якомога швидше приступити до будівництва ПРУ. Власне, процес повернення школярів за парти, а малят – до дитсадків у Вінниці почався як тільки фахівці ДСНС надали відповідні рекомендації щодо організації найпростіших укриттів. Це допомогло муніципалітету адаптувати безпечні умови для дітей відповідно до викликів війни, і нарешті відійти від дистанційного формату навчання.

 

Так, з початку повномасштабного вторгнення у нашій громаді стартувала ціла низка капітальних та поточних ремонтів у відповідних приміщеннях. За цей час вдалося відремонтувати та облаштувати всім необхідним приладдям 56 укриттів у освітніх установах. Відповідні роботи з облаштування укриттів у громаді тривають надалі. “Наразі в нас на фінішній стадії ремонти укриттів у дитсадку №67 та у початковому ліцеї №13. А в таких закладах, як ДНЗ №47 та 77 наразі на завершальній стадії підготовка проєктно-кошторисної документації”, — сказав Денис Мазуренко.

 

Паралельно школи, в яких не було можливості облаштувати укриття через відсутність відповідних приміщень, провели колосальну роботу для того, щоб діти все-таки повернулися за парти. Задля цього укладали договори з власниками укриттів, які знаходяться поблизу шкіл, щоб учні могли спокійно перечекати повітряну небезпеку. Також заклади освіти, які знаходяться поруч один з одним, і мають укриття, мають домовленість про прийом учнів з сусіднього закладу освіти.

 

 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin