Наверх

Обстріл окупантами ЗАЕС доводить необхідність закрити небо над Україною

Обстріл російськими військами Запорізької атомної електростанції доводить необхідність запровадити безпілотну зону над Україною, вважає спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук. Про це він заявив у своєму відеозверненні вранці 4 березня.

 

«Звертаюся до парламентів, урядів, громадян Європи і світу. Росія поставила Європу і світ на межу ядерного Армагедону. Російські окупаційні війська свідомо обстрілюють Запорізьку АЕС. І це не випадковість, це цілеспрямований обстріл із метою викликати катастрофу загальносвітового масштабу», – сказав він.

 

Стефанчук вказав на те, що вибух на Чорнобильській АЕС 36 років тому став узагальненим визначення екологічної та техногенної катастрофи. Він зазначив, що Запорізька станція «в рази» небезпечніша з Чорнобильську.

 

«Все це свідчить про те, що злочини Путіна досягли загальносвітового масштабу і загрожують існуванню Європи, а можливо, і людства. Цей злочин наочно демонструє необхідність якомога найшвидшого впровадження безпілотної зони над Україною для того, щоб захистити не тільки Україну, але і Європу, і світ в цілому. Зупиніть ядерного маніяка», – закликав спікер.

 

Уночі 4 березня внаслідок обстрілів із боку російської армії виникла пожежа на Запорізькій АЕС. Зафіксоване влучання в перший енергоблок, заявив речник Запорізької АЕС Андрій Туз.

 

Наразі на станції працює один блок із шести. Голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух повідомив, що майданчик АЕС захоплений російськими військами.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin