Вінниця
21.04.2024
5.39° C
Вгору

Через «Дію» можна подати заяви до міжнародного реєстру збитків, завданих російською агресією

Через «Дію» уже можна подати заяви до міжнародного реєстру збитків про пошкодження та руйнування житла, завданих російською агресією, пише Мінцифри. Від 2 квітня реєстр почав роботу в Гаазі.

На першому етапі українці можуть подати через «Дію» заяви про знищені або пошкоджені приватні, дачні та садові будинки, квартири та інші житлові приміщення. Для цього треба бути власником майна, що зареєстроване в Державному реєстрі речових прав (ДРРП), і мати акт про обстеження від місцевої влади.

 

Згодом заяви зможуть подати й інші власники зруйнованого чи пошкодженого майна, зокрема ті, чия нерухомість розташована на тимчасово окупованих територіях, кажуть в міністерстві.

Крім того, додадуть можливість задокументувати в міжнародному реєстрі збитків вимушене переміщення, шкоду життю, здоровʼю, тортури та сексуальне насильство. Заяви зможуть подавати також бізнес і держава.

Щоби скористатися сервісом у «Дії», треба оновити застосунок. Дані реєстру покажуть реальні масштаби збитків та стануть основою для майбутніх репарацій, коментують у Мінцифри. 

За прогнозами, лише в сегменті житла до реєстру надійде від 300 до 600 тисяч заяв від постраждалих, коментує прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Загалом очікують до 8 мільйонів заяв від усіх, кого так чи інакше торкнулася війна.

За даними «Опендатабот», станом кінець березня 2024 року щонайменше 397 рішень винесли українські суди щодо відшкодування шкоди, завданої військовою агресією РФ. Кількість таких справ зростає: у 2022 їх було 44, а у 2023 році — 262 рішення. За три місяці 2024 року до реєстру додали ще 91 таке судове рішення.

Більшість рішень стосується стягнень на користь громадян — 292, ще 105 рішень винесли на користь бізнесу. Зокрема, у 2024 році вже розглядають щонайменше 487 справ проти РФ, з них 310 справ порушені громадянами та 177 — бізнесом.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin