Вінниця
24.05.2024
16.89° C
Вгору

Зелений курс Вінниці: надано звіт про реалізацію плану у 2023 році

На засіданні Вінницької міської ради минулої п’ятниці, 29 березня, було представлено звіт щодо виконання у 2023 році Дорожньої карти заходів Вінницької МТГ для реалізації Зеленого курсу Вінниці до 2030 року. Робота включала просвітницькі заходи щодо адаптації до змін клімату, розвиток енергоефективності у громаді та перехід на органічну продукцію.

Попри виклики, пов’язані з повномасштабною війною в Україні, Вінницька міська рада продовжує впроваджувати Зелений курс у громаді. Наразі збереження довкілля – одне з актуальних завдань, адже через війну повітря, вода та ґрунти зазнають ще більших забруднень. Щоб не втрачати дорогоцінного часу, у 2023 році у Вінницькій громаді реалізували чимало заходів, які не потребували інвестицій: проводили тематичні дослідження, вивчали досвід європейських країн та налагоджували з їхніми представниками партнерські відносини. Про це розповіла директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська.

«Торік ми активно опрацьовували низку питань, пов’язаних із запобіганням змінам клімату та адаптації до них, біорізноманіттям та нульовим забрудненням, промисловою політикою, сталим зеленим сільським господарством, поводженням з відходами та просвітницькою діяльністю. Видатки на цей напрямок були обмежені, адже наразі основні пріоритети міської влади стосуються впровадження заходів щодо безпеки та оборони, турботи про соціально незахищені верстви населення та забезпечення сталої роботи критичної інфраструктури. Втім нам вдалося реалізувати чимало завдань, пов’язаних з кліматичними питаннями. Зокрема в частині співпраці з Асоціацією міст України, Асоціацією енергоефективних міст України в напрямі енергетичного та енергоефективного розвитку ВМТГ та Європейської Енергетичної Відзнаки», – сказала Ольга Ремешевська.

Працівники департаменту відновлення та розвитку ВМР із залученням експертів розробили документ, який стосується вразливості нашої громади до змін клімату, сприяли також громадським організаціям «Він-Ресурс» та «Екодія» у проведенні просвітницьких заходів: День зеленого кіно, форум GreenDeal, фотоконкурс до всеукраїнської акції єднання «День води», перформанс, присвячений екологічним проблемам, День Зеленого бізнесу. Все це стало можливим завдяки фінансовій підтримці німецького федерального фонду охорони навколишнього природного середовища.

Тим часом у Вінниці продовжувався проєкт «Луки Вінниці», спрямований на збереження біорізноманіття та повернення справжньої природи на міські вулиці. Однією з переваг лук, серед яких деревій, подорожник, конюшина повзуча, люцерна хмелевидна тощо, у необов’язковості поливу та здатності поглинати надлишкову воду під час злив.

Чимало уваги було приділено й розробці Концепції розвитку малих річок Вінниці – 2035.

У сфері промислової політики були проведені дослідження щодо стану та потреб місцевого бізнесу і формування галузевої кластеризації ВМТГ, а також впровадили спеціальний Порядок часткової компенсації витрат на придбання обладнання для виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії для суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва ВМТГ, який безпосередньо пов’язаний з впровадженням Зеленого курсу Вінниці.

Розвиток міського простору та інфраструктури теж тісно пов’язаний із взятими на себе зобов’язаннями відповідно до ЄЗК. Торік у Вінниці з’явилися нові енергоощадні тролейбуси, 11 з яких – на автономному ходу. Завдяки швейцарським партнерам на маршрутах міста побільшало трамваїв тощо. Крім того, збільшилася і протяжність велосипедної мережі. Серед іншого були проведені веломарафони «Закрутка по-вінницьки. З вірою у перемогу» та «Осінь в Сабарові».

Фахівці міськради також вивчали практики розвитку м’яких видів мобільності у місті Лейпциг (Німеччина).

У сфері енергетики та енергоефективності у 2023 році облаштували сонячні електростанції на дахах двох медичних закладів – Вінницької міської лікарні №3 та Вінницької міської клінічної лікарні «Центр матері та дитини», 5 місцевих ОСББ отримали позику на пільгових умовах в межах держпрограми «Енергодім» на реалізацію заходів з енергоефективності. Також працівники департаменту відновлення та розвитку ВМР провели енергоаудит трьох житлових багатоквартирних будинків та 10 закладів, підпорядкованих ВМР, моніторили спожиті енергетичні ресурси закладами, що підпорядковані Вінницькій міській раді. Охоплена 131 бюджетна установа (99 освітніх, 15 медичних, 6 спортивних та 11 закладів культури).

У Вінницькій громаді також відбувалися інформаційний марафони «Дбаємо про фізичне здоров’я та психологічний імунітет» та оздоровчі заходи серед молоді, які популяризують здоровий спосіб життя. Щоб підвищити обізнаність громадян щодо зменшення їхнього негативного впливу на стан повітря, води та ґрунтів, у Вінниці проводили низку екологічних заходів: екомандрівка «Збережемо первоцвіти», екологічна акція «Чисте узбіччя», майстерклас «До природи з розумом і любов’ю», виставка-гра «Екологічний турнір», пізнавальний віртуальний екотур «Збережемо планету від сміття».

Тим часом тривала активна робота з населенням громади щодо заборони спалювання сухої рослинності та заборони забруднювати водойми. Працівники КП «Муніципальна варта» проводили відповідні перевірки та складали протоколи про адміністративні правопорушення.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin