Вінниця
20.04.2024
2.58° C
Вгору

Індексація пенсій: у Кабміні розповіли як підвищуватимуть виплати

Підвищення пенсій у 2024 році мають відчути усі отримувачі виплат. Індексація має зачепити усіх пенсіонерів.

Як зростуть виплати

На початку 2024 року для українських пенсіонерів уже збільшили виплати у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму. Тож нині мінімальна пенсія становить 2 361 гривню, а максимальна – 23 610 гривень.

Уже 1 березня в Україні мають провести індексацію виплат й за планами уряду вона торкнеться усіх. Дар’я Марчак повідомила, що у Кабміні уже працюють над постановою.

Наше завдання, як і в 2023 році, полягає в тому, щоб усі пенсіонери, незалежно від того, за якими правилами вони отримують виплати, відчули підвищення пенсій цього року. Ми уважно стежимо за тим, щоб ніхто з пенсіонерів не залишився поза індексацією, – повідомила Дар’я Марчак, перша заступниця міністра соціальної політики.

Планується, що після індексації виплат, середня пенсія становитиме – 6 тисяч гривень.

Як рахують індексацію

Індексацію виплат проводять згідно зі статтею 42 закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії,
– йдеться в документі.

Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який використовують для обчислення пенсії, щорічно збільшується на коефіцієнт, що відповідає:

  • 50% показника зростання споживчих цін за попередній рік;
  • 50% показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення.
Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin