Вінниця
20.04.2024
2.63° C
Вгору

В Україні розробили протокол лікування інфекцій, стійких до антибіотиків

В Інституті молекулярної біології і генетики було розроблено ефективний метод лікування клебсієльних інфекцій, резистентних до всіх наявних в Україні антибіотиків. Наразі це фактично єдине терапевтичне рішення в нашій країні.

Унікальний метод

Українські вчені працювали над протоколом лікування з 2020 року. Особливість методу полягає в комбінації двох класичних антибіотиків.

Цей документ детально описує механізм дії, дозування та тривалість застосування препаратів. Метод вже успішно випробували в українських лікарнях, зокрема військових, і він довів ефективність у клінічній практиці.

Доведена ефективність

Один з прикладів застосування нового методу – випадок військового, який отримав множинну полірезистентну інфекцію під час лікування в Дніпрі.

Через вісім днів перебування у медзакладі у нього виникла вентиляційна пневмонія, інфікування рани живота і сепсис. Стан був критичним, проте завдяки новій комбінованій терапії, чоловіка вдалося врятувати.

Керівниця групи вчених, кандидат біологічних наук Олена Мошинець, підкреслила, що новий метод не лише добре переноситься пацієнтами, але й швидко знищує бактерії-збудники інфекції без тенденції до рецидивів. Таким чином чимало хворих, які страждали на множинну антибіотикорезистентність, отримали шанс на одужання.

Для пошуку нових рішень українські вчені планують проводити подальші наукові дослідження антибіотикорезистентності.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin