Вінниця
14.04.2024
21.95° C
Вгору

Яка ситуація на ринку праці у Вінниці?

З початку повномасштабного вторгнення ринок праці відновлюється та динамічно розвивається. У департаменті економіки і інвестицій Вінницької міської ради повідомляють, що економічне становище у нашій громаді зберегло стабільність попри виклики, пов’язані з війною.

За словами директора департаменту економіки і інвестицій ВМР Максима Мартьянова, підприємці у нашій громаді динамічно створюють нові робочі місця.

“З лютого 2022 року, відколи почалося повномасштабне вторгнення, 3500 вінничан та людей з числа внутрішньо переміщених осіб знайшли роботу завдяки бізнесу, який відкрив нові вакансії. Йдеться як про релоковані підприємства, так і про місцеві. Варто зазначити, що попри виклики, пов’язані з війною – а це логістика, міграція трудового населення, зміна ринків збуту, постачальників та клієнтів як таких, робота під час блекаутів, як це було торік, бізнес діяв дуже зібрано, зберігаючи вже наявні колективи та оплату праці. Водночас підприємці продовжували нарощувати свої потужності: релокований бізнес – станом на 1 січня 2024 року у Вінниці зареєстровано 353 суб’єкти господарювання – з початку великої війни створив 1737 нових робочих місць, місцевий бізнес тим часом працевлаштував 1806 людей”, – розповідає Максим Мартьянов.

Найбільш затребувані на ринку праці продавці, менеджери, лікарі та водії, різноробочі. Також користуються попитом бухгалтери, кухарі, педагоги, слюсарі, машиністи та оператори. За словами Максима Мартьянова, як вінницькі, так і релоковані підприємства регулярно набирають спеціалістів робітничих професій – для людей без досвіду, студентів проводять спеціальні навчання та пояснюють специфіку роботи.

“Щоб залишатися конкурентним, бізнес робить все можливе для того, щоб залучати нових співробітників, утримувати вже наявний персонал і водночас пропонує конкурентні заробітні плати. Якщо в 2023 році середньомісячна зарплата складала близько 15400 грн, то, за нашими прогнозами, у 2024 – вона зросте до 18000 грн”, – сказав Максим Мартьянов.

Розуміючи, що стабільна економіка – це основа мілітарної безпеки України, Вінницька міська рада продовжує реалізовувати низку проєктів, пов’язаних з підтримкою бізнесу. За словами заступника міського голови Андрія Очеретного, протягом 2023 року місцевим підприємцям, які працюють у різних сферах економічної діяльності місто надавало фінансову підтримку за рахунок коштів бюджету ВМТГ у вигляді часткової компенсації.

“Йдеться про витрати за встановлені відновлювальні джерела енергії. Цей порядок компенсацій ми впровадили торік, він розрахований на мікро-, малий та середній бізнес. Наразі ним скористалися понад 10 підприємств. Фактично, бізнес повертає частину податків, сплачених до бюджету назад і інвестує їх в свій подальший розвиток. Крім того, підтримуючи бізнес, муніципалітет компенсує відсотки за залученими кредитами суб’єктам малого та середнього підприємництва. Важливим аспектом є і компенсація роботодавцям витрат на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новостворені робочі місця. Такі компанії, як ТОВ “Грін Кул”, ТОВ-НВП “АРГОН”, ТОВ “ВУДВІН” торік суттєво збільшили свої колективи – сумарно вони створили 222 робочих місця і отримали відповідну компенсацію за ЄСВ, – пояснює Андрій Очеретний. – Минулий рік був складним, але ми всі продовжували працювати. Приємно констатувати, що навіть під час війни вінницький бізнес рухається вперед, забезпечує робочими місцями українців, реалізує інвестиційні проєкти і робить внесок у стабільність громади. Ми вдячні за це і будемо продовжувати підтримувати корисні та соціальні ініціативи надалі”.

За словами Максима Мартьянова, всі три Порядки компенсацій муніципалітет планує продовжувати й в 2024 році.

“Як показує практика, такі інструменти підтримки з боку місцевої влади дуже стимулюють працювати бізнес в більш посиленому режимі”, – сказав він.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin