Вінниця
14.04.2024
21.66° C
Вгору

Як обрати якісний покупний ґрунт для розсади? Корисні поради

У даній статі видання “UA Вістник” розповідає, як же правильно вибрати покупний ґрунт і на що звернути увагу у першу чергу.

У першу чергу дивіться на термін придатності. Беремо той, якому не більше року з дати фасування.

Також зверніть увагу і на саму упаковку. Вона повинна бути цілою і не злиняти на сонці. На відкритому літньому сонці субстрат нагрівається до високої температури. А при температурі +70° С в ньому можуть утворитися фітотоксичні речовини, які дуже шкідливі для сіянців і молодих рослин. Розпізнати таку упаковку легко: при тривалому впливі ультрафіолету фарба на упаковці знебарвлюється, а сама плівка втрачає міцність.

Довідка: діапазон зберігання ґрунту — від -35° С до +40° С.

Зазвичай ґрунтовий субстрат упакований в мішки з багатошарової плівки. Найкращий варіант, якщо внутрішній шар — з чорної плівки. Вона захищає субстрат від шкідливого впливу сонячного світла. Якщо такого захисту немає, то під дією світла і попадання вологи в упаковку там можуть розвиватися мохи і зелені мікроводорості. Для рослин вони не є небезпечними, але можуть зв’язувати поживні речовини.

Пакет з ґрунтом має отвір для виходу повітря, але через цей отвір ґрунт може намокати, а потім і закисати. Тому вибирайте ґрунт в місцях з сухим зберіганням.

Далі дивимося на зворотну сторону упаковки і дивимося на склад і добавки. З найкорисніших добавок можна назвати перліт. Він підвищує пористість і вологоємність ґрунту, а також сприяє насиченню його повітрям. Ще одна перевага — наявність в ґрунті змочуючого реагенту. Ґрунт при ньому зволожується з більшою швидкістю і він злегка відводить воду при перезволоженні.

На всіх упаковках з ґрунтом вказується співвідношення азот/фосфор/калій (N:P:K) в кількості 1 мл на 1 л. Усереднено для розсади по азоту буде оптимально 150-300 мг/л, фосфору — 150-200 мг/л, калію — до 400 мг/л. Якщо є мікроелементи, це додатковий плюс на користь того, щоб купити саме цей ґрунт.

Зі зворотного боку знайдіть табличку з докладним складом. Фраза виробника “містить повний набір мікроелементів” — ні про що і повинна навести на підозру. Все повинно бути написано докладно!

Ще один важливий момент, який потрібно враховувати! Ґрунт в пакетах рахується не в кілограмах, а в літрах!

Важливо! Зверніть увагу на кислотність ґрунту. Кислий ґрунт для розсади — вірна загибель. На упаковках зазвичай написано Ph. Для кожної розсади потрібна своя кислотність. Томати добре ростуть при кислотності 5-6-6.5, а перці — від 6 до 7. Тому для них краще використовувати різні грунти. Однак показник Ph 6 підходить практично для всіх городніх культур.

І ще один момент. Як і ким би не був розхвалений ґрунт, за два тижні до посіву полийте розчином фунгіциду або марганцю. Ці нехитрі маніпуляції допоможуть вам запобігти такого суворого захворювання розсади, як чорна ніжка.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin