Вінниця
03.03.2024
4.68° C
Вгору

У вінницьких школах та дитсадках буде нова вартість харчування для дітей пільгових категорій

З 1 січня 2024 року Виконавчий комітет Вінницької міської ради затвердив нові тарифи на харчування для осіб, що мають право на пільги, і витрати на це покриваються за рахунок міського бюджету. Таке рішення прийнято з урахуванням пріоритетів Вінницької міської ради, серед яких важливим є аспект турботи. Таким чином, муніципалітет продовжує забезпечувати опіку та підтримку для мешканців громади, зокрема, для найменших її членів.

Щоб продуктивно навчатися, розвиватися та краще засвоювати навчальний матеріал, дітям необхідне повноцінне харчування, яке має містити білки, жири та вуглеводи, незамінні амінокислоти, вітаміни, деякі жирні кислоти, мінерали і мікроелементи. Враховуючи цю необхідність, фахівці складають меню відповідно до цих потреб дітей.

Як повідомила директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко, наступного року з бюджету громади на одноразове харчування для учнів з числа окремих категорій дітей у школах виділятимуть 50 гривень. У цю суму входить комплексний та поживний обід.

До переліку пільгових категорій відносяться:

  • діти-сироти;
  • діти, позбавлені батьківського піклування;
  • діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах;
  • діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
  • діти з числа внутрішньо переміщених осіб;
  • діти, які мають статус дитини, що постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
  • діти з числа осіб, визначених у статті 10 та 101 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • діти із сімей, у яких один із батьків є учасником бойових дій або інвалідом війни та захищав незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської Федерації проти України.

Відтепер вартість харчування для дітей та учнів КЗ «Вінницька спеціальна школа для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку» передбачатиме від 48 до 73 гривень – залежно від віку.

Тим часом з бюджету ВМТГ на одноразове харчування у комунальних дитсадках Вінницької громади з 1 січня 2024 року харчування виділятимуть:

  • для дітей, віком від одного до чотирьох років – 48,00 грн;
  • для дітей, віком від чотирьох до шести (семи) років – 64,00 грн.

За словами Оксани Яценко, за рахунок бюджету громади передбачене харчування для майже 13,5 тисяч вихованців закладів освіти Вінницької МТГ. На це з бюджету ВМТГ на 2024 рік виділено понад 77 мільйонів гривень. Адже попри воєнний стан діти мають отримувати не тільки якісні освітні послуги, а ще і якісне харчування.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin