Вінниця
02.03.2024
6.3° C
Вгору

Українців попереджають про можливий дефіцит продовольства через блокаду кордону з Польщею

В Україні, вже найближчим часом, може виникнути певний дефіцит продовольства. До цього може призвести блокада кордону з Польщею, яка триває вже більше ніж півмісяця.

Блокада українсько-польського кордону польськими перевізниками розпочалася 7 листопада і триває досі. За цей час суттєво скоротився, як експорт українських товарів за кордон, так і імпорт закордонних товарів в Україну. Через це запаси імпорту в Україні на складах майже вичерпані, і незабаром може виникнути дефіцит продовольства та інших товарів, які імпортуються Україною.

Про це заявив генеральний директор “Українського клубу аграрного бізнесу” Олег Хоменко. Він каже, що по обидва боки кордону накопичились кількакілометрові черги із фур, які не мають змоги перетнути пункти пропуску. Через це, як в один, так і в іншій бік, не надходять необхідні товари, що неминуче відіб’ється на споживацькому ринку. Так, може виникнути дефіцит окремих товарів, і продавці будуть змушені підвищити на них ціни.

Перш за все йдеться про м’ясні і молочні продукти, а також про яйця, які частково постачає нам Польща.

“Блокування проходження кордону може призвести до зникнення певних позицій товарів на полицях у магазинах. Від цього страждають як польські, так і українські виробники”, – пояснив Хоменко.

Водночас, попри можливий дефіцит окремих продуктів, продовольчої кризи в Україні не буде. Адже наша країна є аграрно самодостатньою. Вона виробляє досить продовольства не лише для власних потреб, але й на експорт.

Українців попередили про можливий дефіцит продовольства через блокаду кордону з Польщею

Згодна з колегою і аналітик УКАБ Світлана Литвин. Вона також переконана, що голоду в Україні не буде. Більшість продовольчих товарів виробляються у нас. А те, чого нам бракує, доставляється не тільки автошляхами.

“У нас залишається можливість імпорту залізницею, а також з початком роботи тимчасового зернового коридору у нас з’явилася можливість отримувати імпортні постачання морським шляхом”, – каже Литвин.

Однак рітейлери вже б’ють на сполох. Так, у мережі АТБ кажуть, що серед їхнього асортименту є немало товарів імпортного виробництва. Особливо це стосується заморожених овочів та фруктів, а також молочних і макаронних виробів. Мережа також бере на продаж імпортний алкоголь. Крім продовольчих товарів, у них широко представлені імпортні миючі засоби. Запаси усього цього вже закінчуються.

“Ці дії негативно впливають на наявність імпорту в роздрібних мережах, збільшують ризики дефіциту імпортозалежних категорій та ведуть до зростання вхідних та роздрібних цін, скорочення цінових акцій та пропозицій для українських споживачів”, – зазначили у рітейлера.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin