Вінниця
08.12.2023
-0.93° C
Вгору

У Вінницькому центрі реабілітації займаються фізичною реабілітацією людей з інвалідністю

Фізична реабілітація – це один із напрямків роботи Вінницького міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» імені Раїси Панасюк. Цей вид реабілітації спрямований на покращення тонусу м’язів, рухливості та загального оздоровлення людей з інвалідністю.

За фізичну реабілітацію в Центрі реабілітації «Гармонія» відповідають масажист Олександр Черномизий та реабілітолог Сергій Юденко. За день вони встигають попрацювати з близько 10 клієнтами.

Коли до Центру реабілітації «Гармонія» приходить клієнт, його спершу оглядає лікар-невролог. Тоді фахівці ставлять перед собою конкретні задачі. Зокрема, реабілітологи, складають індивідуальну програму та починають працювати над покращенням стану фізичного здоров’я. Зазвичай, одна програма триває близько трьох місяців. Після цього терміну планують перерву мінімум в один місяць, щоб м’язи відпочили та відновилися. А далі – знову можна продовжувати роботу з реабілітації.

У Центрі реабілітації «Гармонія» діє спеціалізована зала з гантелями, м’ячами, обручами та різними тренажерами для фізичних занять, серед яких: дитячий та дорослий мотомед, вертикалізатор та інші.

Сьогодні серед клієнтів реабілітологів – 24-річна Ірина. У неї – проблеми з плечовими м’язами та деформація променево-зап’ястного суглоба. З дівчиною працює масажист Олександр Черномизий.

«З Ірою сьогодні ми працюємо з допомогою невеликого м’якого м’яча середньої пружності. Це необхідно для розвитку рухливості суглоба. Це зовсім неболяче для клієнта та високо ефективно. В цей час ноги знаходяться на спеціальній подушці для правильного курсування крові та лімфи», – розповідає Олександр Черномизий.

Сама Ірина зазначає, що завдяки заняттям почуває себе набагато краще. Зокрема, немає такої спастики – гіпертонусу м’язів, яка була раніше. Поряд з Іриною займається ще один клієнт «Гармонії» – Кирило. Сьогодні хлопець опановує вертикалізатор – тренажер, який імітує ходу. Хоча зазвичай Кирило пересувається на кріслі колісному, сьогодні, завдяки вертикалізатору та фіксації м’язів тренажером, може стояти на ногах.

«Наша мета – кожного наступного тренування покращити результат попереднього. Людина має перемогти самого себе і побити свій власник рекорд. Тоді ми задоволені», – діляться фахівці з фізичної реабілітації у Центрі «Гармонія».

Атмосфера в залі реабілітації завжди дружня та домашня. Клієнти під час занять слухають музику, спілкуються, жартують та навіть співають пісень.

Кожний ранок розпочинається з зарядки та інтелектуальних ігор для загального розвитку. Також в центрі реабілітації є програми зі здорового способу харчування, щотижневі тренування з більярду, ігор бочча, петанку та інші. «Неважливо, як ти рухаєшся, головне – що ти не зупиняєшся» – теж одна з назв програм реабілітологів, а також – своєрідний девіз.

Директорка Вінницького міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» імені Раїси Панасюк Олена Чорнобривенко підсумовує:

«Найбільшу користь від фізичної реабілітації можна отримати тоді, коли проводити її в комплексі з соціальною, психологічною і педагогічною реабілітацією. Тоді буде найефективніший результат та покращення загального стану фізичного та ментального здоров’я людини».

Послугу реабілітації можуть отримати люди з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату та центральної і периферичної нервової системи та члени їхніх родин віком від 0 до 35 років, які є клієнтами Центру реабілітації «Гармонія» ім. Раїси Панасюк. Звернутися можна за телефоном (0432) 507 – 504 або за адресою м. Вінниця, вул. Винниченка, 5.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin