Вінниця
06.12.2023
-1.81° C
Вгору

Як підготувати власну оселю до холодів – поради від «Вінницяміськтеплоенерго»

Відповідні комунальні служби та підприємства продовжують готувати Вінницьку громаду до холодної пори року та впроваджувати заходи з енергоефективності. Оскільки саме ці напрямки є основними для Оперативного штабу з підготовки до опалювального періоду. Так, працівники КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» здійснили всі заходи з підготовки теплового комплексу до наступного опалювального періоду. Але, окрім того, на підприємстві також закликають вінничан підготувати власні оселі до холодів. Адже якісна підготовка до опалювального періоду залежить також і від громадян.

Перш за все фахівці КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» закликають громадян звернути увагу на ряд заходів як у своїх оселях, так і у під’їздах.

У квартирі потрібно:

 • Перевірити, чи в мережах теплопостачання та гарячого водопостачання немає втрат теплоносія. Варто переконатись, що немає свищів або протікання на стиках труб;
 • Утеплити вікна, якщо вони дерев’яні або замінити їх на металопластикові;
 • Перевірити чи щільно закриваються двері у приміщенні, також варто подбати про їх утеплення;
 • Важливо щоб балкон був засклений та утеплити його;
 • Простір перед радіаторами має бути вільним, вони не мають бути закриті шторами, меблями або іншими речами;
 • Також варто встановити тепловідбивний екран за батареєю, щоб не втрачати тепло через стіну за радіатором;
 • Контролювати вологість у квартирі. Ідеальною вважається вологість в межах 40-65%. Якщо у квартирі занадто сухо, то для відчуття комфорту людині треба більшу температуру, ніж тоді, коли вологість в нормі.

У під’їзді:

 • Потрібно перевірити, щоб всі вікна були цілими. Оскільки лише тоді будинок не буде втрачати тепло;
 • Двері в під’їзд і в підвал мають щільно зачинятись та бути оснащеними автодоводчиком або звичайною пружиною;
 • Відновити радіатори опалення сходових клітин згідно з проєктом, якщо вони відсутні з певних причин. Адже, якщо у під’їзді буде тепло, тепло буде й у квартирі.
 • Особливу увагу потрібно звернути на справність внутрішньобудинкових системи теплопостачання та постачання гарячої води в будинку в цілому і, за необхідністю, виконати ремонтні роботи.

Фахівці КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» наголошують, що якість підготовки до наступного опалювального періоду залежить від спільної підготовки як тепловиків, так і мешканців багатоквартирних будинків.

«Працівники нашого підприємства докладають значних зусиль для того, щоб підготувати Вінницю до наступного опалювального періоду. Наразі наше підприємство уже завершило всі заходи з підготовки теплового комплексу міста до холодної пори року. Але ми також закликаємо громадян здійснити ряд заходів у власних оселях, які мають на меті мінімізувати теплові втрати у власних оселях та забезпечити комфортні умови у холодну пору року», – зазначив генеральний директор КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» Максим Білик.

У департаменті міського господарства ВМР також закликають вінничан дослухатись до цих порад, оскільки в умовах війни заходи з енергоощадності є вкрай важливими.

«Не варто забувати, що ми й досі перебуваємо у стані війни, тому маємо бути готовими, що ворог відновить масовані удари по критичній інфраструктурі нашої країни. Тому важливо, у межах підготовки до опалювального періоду, подбати й про заходи енергозбереження у власній оселі», – зазначив заступник директора департаменту міського господарства ВМР Олександр Зімбовський.

Для довідки

Оперативний штаб з підготовки до наступного опалювального періоду об’єднує комунальні підприємства критичної інфраструктури, відповідні департаменти, комунальні підприємства обласної власності, які подають воду та тепло. Серед іншого, на засіданнях штабу відпрацьовують відповідні алгоритми, як діяти в тих чи інших надзвичайних ситуаціях, розробляють рішення щодо реагування на позаштатні ситуації.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin