Вінниця
01.10.2023
14.95° C
Вгору

Психологічна підтримка, як спосіб допомоги військовим та їх родинам

Війна залишає свої відбитки не тільки на полі бою, але й у серцях та душах тих, хто захищає нашу країну. У Вінницькому міському центрі соціальних служб розуміють складність цієї ситуації і надають психологічну підтримку нашим Захисникам та членам їхніх родин.

У складі фахівців Вінницького міського центру соціальних служб працює Людмила Радіонова, практичний психолог вищої категорії, з більш ніж 20-річним досвідом роботи в даній галузі. Вона активно співпрацює з військовими починаючи з 2014 року. Вже з 2017 року вона також надає консультації в Вінницькому міському центрі соціальних служб.

«З початку повномасштабного вторгнення до Вінницької міської ради надійшов запит, що в лікарнях міста перебувають поранені Захисники, які потребують, в тому числі психологічного відновлення. З нашими госпіталями, за підтримки заступниці міського голови Галини Якубович, директорки департаменту соціальної політики Валентини Войткової, Вінницький міський центр соціальних служб на чолі з його директоркою Наталією Добровольською уклали угоду про співпрацю. І от вже півтора року ми надаємо психологічну підтримку військовим, що перебувають на лікуванні», – розповідає Людмила Радіонова.

Крім поранених, фахівці працюють з усіма Захисниками та членами їхніх родин, які звертаються. Консультації надають п’ять штатних психологів Центру соцслужб та психологи-волонтери.

«Зараз консультації надають 23 спеціалісти на волонтерських засадах. Психологи працюють як індивідуально, так і проводять групову терапію для військових та членів їхніх родин. Зустрічаються раз на тиждень, щовівторка, у прозорих офісах по вул. Космонавтів, 30 та Брацлавській, 85», – зазначає Людмила Радіонова.

Теми для консультацій різноманітні та варіюються залежно від індивідуального запиту. Найчастіше це – як пережити травму війни, як прийняти ситуацію, де шукати ресурс для відновлення. Психологи також діляться методиками швидкого заспокоєння.

До психологів Вінницького міського центру соціальних служб звернулося близько тисячі сімей Захисників. Серед них – і діти.

«Малеча сприймає все дуже близько, проте дитяча психіка більш гнучка та швидше адаптується. Для дітей ми застосовуємо арттерапію, казкотерапію та різні ігрові методики», – ділиться досвідом Людмила Радіонова.

Лише з початку 2023 року волонтери та психологи Вінницького міського центру соціальних служб провели 1800 консультацій в лікарнях, 7480 індивідуальних консультацій з пораненими. Телефоном – здійснили 500 консультацій.

Звернутися по психологічну допомогу можна за телефоном Вінницького міського центру соціальних служб: 067-431-20-31. Контакти волонтерів-психологів можна знайти тут.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin