Вінниця
14.06.2024
14.47° C
Вгору

У Вінниці до Всесвітнього дня поезії провели майстер-клас з ораторського мистецтва

У переддень Всесвітнього дня поезії, 19 березня, у Вінниці відбувся майстер-клас з ораторського мистецтва, який провела тренерка Ольга Сольвар. Участь у заході взяли учасники патріотичного проєкту «#Мелодія_українського_слова», який був організований департаментом соціальної політики Вінницької міської ради.

«Три тижні тому департамент соціальної політики міської ради запустив патріотичний проєкт “#Мелодіяукраїнськогослова“. Ініціатива проведення належить нашому волонтерському загону, який створили на базі департаменту з-поміж ініціативних дітей та молоді. Раді, що багато людей відгукнулося і взяли участь у заході. Вкотре переконуємося, наскільки у нас творча, патріотична та свідома нація», – говорить директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.

Протягом декількох тижнів усі охочі могли взяти участь у проєкті «#Мелодія_українського_слова». Для цього потрібно було пройти реєстрацію та опублікувати на сторінці у Facebook патріотичний вірш або есе власного авторства. Для 17 учасників, які виконали умови, влаштували безкоштовний майстерклас з ораторського мистецтва. Загалом учасниками проєкту стали 20 творчих жителів громади.

«Війна змінила життя українців докорінно. Але наша сила в тому, що ми вміємо посміхатися, радіти життю, попри складні обставини. А об’єднує нас любов до нашої землі, рідного слова та безмежна вдячність, шана і повага нашим Захисникам і Захисницям. Тому виконавчі органи міської ради, зокрема департамент соціальної політики підтримують ініціативи щодо патріотичного виховання та усвідомлення національної ідентичності. Саме такий захід ми провели сьогодні», – розповіла заступниця начальника відділу ветеранської політики та організаційного забезпечення департаменту соціальної політики ВМР та організаторка заходу Оксана Павлюк.

Учасники майстеркласу

Майстерклас провела тренерка з ораторського мистецтва Ольга Сольвар, яка розробила власний курс з риторики. Під час майстеркласу тренерка Ольга Сольвар розповіла про те, як подолати страх публічних виступів, поділилася прийомами, як тримати увагу аудиторії, зупинилася на мотивації спікера, а також зазначила, як не розгубити думку та залишатися зосередженим під час промови.

«Я вважаю, що кожна людина має, що сказати цьому світу. Головне – це правильно “запакувати” цей меседж. І моя місія – допомогти людини розкрити свою думку і донести її якнайкраще. Переконана, що красномовство – це не вроджений дар, а набута навичка. Слово – це сила, це зброя, і хто вміє його якісно використовувати, той керує подіями», – зазначає Ольга Сольвар.

Наймолодшій учасниці тренінгу – 12 років. Це учасниця волонтерського загону департаменту соціальної політики Кіра Музика.

«У складі волонтерського загону я вже плела маскувальні сітки та ліпила вареники, які передали на фронт. До Дня поезії вирішила також взяти участь у проєкті “Мелодія українського слова”. Я написала вірш і опублікувала його на Facebook. Головна ідея твору – це те, що я українка і пишаюся цим», – розповіла Кіра.

Згодом учасники проєкту матимуть змогу прочитати свої твори на благодійному заході для підтримки ЗСУ.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin