Вінниця
19.05.2024
19.86° C
Вгору

Із села в місто: як змінився Старостинський округ Вінниці – підсумки 2023 року

Торік пріоритетними напрямками для роботи Стадницького старостинського округу стали безпека та оборона, стійкість та турбота. Про це у звіті про роботу у 2023 році повідомила Юлія Давидюк – староста Стадницького округу, до складу якого входять населені пункти Стадниця, Гавришівка, Великі та Малі Крушлинці.

«Окремим елементом нашої роботи у звітний період стала організація гуманітарної допомоги для потреб ЗСУ», – зазначила Юлія Давидюк.

Як зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов, територія Стадницького старостинського округу є найбільшою серед трьох округів Вінницької міської територіальної громади.

«Поки йде війна, ми, звичайно, не можемо говорити про ті чи інші інфраструктурні проєкти, адже в першу чергу весь ресурс направлений на три пріоритети: безпека і оборона, стійкість і турбота. Разом з тим досить важливо, щоб інтеграція старостинського округу до Великої Вінниці відбувалась на належному рівні, в тому числі через відповідні програми підтримки малого та середнього бізнесу, впровадження програм з енергозбереження. У вас є потенціал, з яким можна працювати. Перспектива округу досить велика. Я б хотів, щоб люди відчували надання якісних адміністративних послуг. А після нашої перемоги ми зможемо говорити в межах нашої стратегії щодо більш серйозного посилення всіх можливостей з огляду інфраструктури, благоустрою, освіти, дошкільної освіти, охорони здоров’я».

До допомоги військовим долучилися як жителі округу, так і бізнес та вимушені переселенці

Загалом, торік за словами очільниці округу, завдяки тісній співпраці з волонтерськими організаціями, на фронт направляли харчі, засоби гігієни, окопні свічки. Жителі старостату неодноразово відкривати збір коштів для придбання приладів нічного бачення, спорядження для мобілізованих односельчан, одяг, взуття, ліки та інші необхідні речі.

«Стадничани стали частиною волонтерської групи “Zamaskovani”, заснованої молоддю з харківської Салтівки, для яких Вінниця стала другим домом. Це хлопці та дівчата, які працюють цілодобово, забезпечуючи членів групи усіма необхідними матеріалами для плетіння маскувальних сіток. А наші невтомні павучки кожної вільної хвилинки у вихідні дні долучаються до спільної праці», – розповіла Юлія Давидюк

Не стояв осторонь допомоги Захисникам, за словами старости, і місцевий бізнес, переважно аграрії. Так, ПП «Відродження 2009» придбало павербанк для військовослужбовців, ТОВ «СТОВ “Малі Крушлинці”» передало для 59 бригади автомобілі КАМАЗ та Ford Transit. Це ж підприємство забезпечувало пальним волонтерів та надало адресну допомогу на лікування поранених військовослужбовців на суму 100 тис. грн.

Облаштували найпростіші укриття

Через війну визначальним пріоритетом стала безпека. Минулоріч коштом міського бюджету капітально відремонтували укриття у КЗ «ЗДО “Журавлик” ВМР» у селі Стадниця. У Гавришівці укриття облаштували для КЗ «ЗДО “Калинка” ВМР», КЗ «Гавришівський ліцей ВМР».

Крім того, за словами старости, завдяки місцевим меценатам та педагогічним колективам облаштували укриття для КЗ «Великокрушлинецька гімназія ВМР» у с. Великі Крушлинці та КЗ «Стадницька гімназія ВМР» у с. Стадниця шляхом укладання договору з фізичними особами.

Усі укриття забезпечені електроживленням, обладнані системами вентиляції, водопроводами та каналізацією, мають внутрішні вбиральні та біотуалети, резервуари з питною та технічною водою, медикаменти, а також необхідні меблі (стільці та лавки), пожежні щити. В укриттях під’єднані системи автоматичного відкриття замків під час повітряної тривоги.

В окрузі працює поліцейський офіцер громади

Важливою частиною функціонування округу у воєнний час, за словами старости, стала робота поліцейського офіцера громади. З 20 листопада 2023 року ним став Рибак Руслан Григорович. За час роботи він:

  • виявив 3 кримінальних правопорушення та складено 77 адміністративних матеріалів;
  • розглянув 53 звернення громадян.

Крім того, поліцейський офіцер громади провідує одиноких пенсіонерів, проводить профілактичну роботу, зокрема із сім’ями, які опинилися в складних життєвих ообставинах тощо.

Надали понад 8 тисяч адмінпослуг

У 2023 році працівники старостату надали понад 8 тисяч адміністративних послуг. А безпосередньо староста торік провела особистий прийом 2 375 громадян.

Спеціалісти ЦНАП «Прозорий офіс», які працюють за віддаленими робочими місцями на базі Центрів обслуговування громадян, надали 12 266 послуг адміністративного та соціального спрямувань. Адміністратор ЦНАП «Прозорий офіс» надав 10 802 адмінпослуги, спеціалісти департаменту соціальної політики ВМР – 481 послугу, спеціалісти департаменту земельних ресурсів – 415 послуг, працівники Пенсійного фонду України у Вінницькій області надали 278 послуг.

Торік на території округу запрацював «Офіс взаємодії»

«Це черговий крок у підтримці та розвитку громади. Він сприятиме залученню жителів до участі у громадському житті, підвищенню соціальної активності та співпраці в межах громади. Це майданчик, де можна буде проводити тренінги, заняття, долучатися до різноманітних обговорень та слухань, навчитися писати гранти та подавати проєкти. Реалізовується цей проєкт за підтримки німецької урядової компанії Deutsche GeseLLschft fur Internationale Zusammenarbeit GmbH (GIZ) та КП «Інститут розвитку міст», – зазначає очільниця округу.

Аграрний сектор – основний в економіці округу

Ще одним з пріоритетів в роботі округу є стійкість. Так стійкість економіки округу забезпечує переважно аграрний сектор. На території Стадницького старостинського округу господарську діяльність здійснює 24 суб’єкти господарювання аграрного сектору, із них: 10 сільськогосподарських товариств та 12 фермерських господарств. Аграрії округу займаються переважно вирощуванням зернових та технічних культур. Двоє фермерів вирощують овочі.

У червні 2023 року для підтримки та розвитку аграрного бізнесу створили громадську організацію «Асоціація фермерів та приватних землевласників Вінницької міської територіальної громади».

Засновниками асоціації є вісім сільгоспвиробників громади, з них шість – представники Стадницького округу.

Також на території Стадницького старостинського округу є 32 пасічники, які мають 1 317 бджолиних сімей.

Проводили благодійні заходи

19 серпня з нагоди Дня пасічника на території округу провели благодійний захід. Виручені в його межах кошти направили на лікування жителя с. Малі Крушлинці, який втратив руку в зоні проведення бойових дій.

Створили дві ініціативні групи «Чиста водойма»

На території Стадницького округу є 46 водних об’єктів, площею 117 га. Для охорони та збереження довкілля, водних ресурсів і дотримання правил благоустрою минулоріч в окрузі створили дві ініціативних групи «Чиста водойма» в Гавришівці, які охоплюють 13 ставків, площею 20 га. Вони розташовані у притул до присадибних ділянок жителів сіл і є інвестиційно не привабливими.

Підтримували належний вигляд території

Як повідомляє очільниця округу, торік працівники КМП «Вінницязеленбуд» підтримували належний санітарний стан зелених зон, обрізали аварійні дерева, упорядкували клумбу в с. Гавришівка, висадивши на ній чорнобривці та троянди.

Торік ініціативна група «Чиста водойма-6» с. Гавришівка здобула перемогу з проєктом БГІ «Відродження ставка «Гельчин» для культурного відпочинку». Проєкт буде реалізований після закінчення воєнного стану.

Турбота про тих, хто її потребує

«Ще одним важливим пріоритетом у нашій роботі є турбота. Особливу увагу протягом року приділяли родинам чинним та загиблим військовим, допомозі соціально незахищеним мешканцям в межах програми «Вінничани важливі», – розповідає Юлія Давидюк.

Відбулися цікаві зустрічі з представниками дитячого фонду «ЮНІСЕФ». З дітками були проведені психологічно-розвивальні, мотиваційні ігри. Також завдяки підтримці депутата Вінницької міської ради Віктора Мацери у старостаті були проведені заходи до «Дня захисту дітей». Протягом року було проведено благодійні концерти, ярмарки, конкурси, метою яких був збір коштів на потреби ЗСУ.

Довідка. На території Стадницького старостинського округу станом на 1 січня 2024 року зареєстровано 5 225 громадян, з них 1 619 осіб – у Гавришівці, 1 504 – у Малих Крушлинцях, 1 362 – у Стадниці та 740 – у Великих Крушлинцях.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin