Вінниця
20.04.2024
2.63° C
Вгору

Не тільки зерно: поляки проти перенасичення європейського ринку курятиною олігарха Косюка

Поляки звинувачують українську агрокомпанію МХП у перенасиченні їхнього ринку українською курятиною, оскільки вона отримала більше п’ятої частини кредитів від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Про це інформує Економічна Правда.

З 2022 року ЄБРР виділив 890 млн дол кредиту українському агробізнесу — виробникам яєць, м’яса птиці та цукру, зокрема, найбільшій птахівничій компанії МХП. Вона отримала понад 20% всіх кредитів ЄБРР за останні два роки. 

За словами польського опозиційного депутата Януша Ковальського, птахівництво в Польщі розвалюється, а українські компанії “збагачуються”. 

Виконавчий директор МХП Джон Річ відкидає звинувачення у тому, що бізнес компанії підриває виробництво в Польщі. За його словами, експорт МХП загалом не вплинув на ціни в ЄС, оскільки компанія фактично лише зайняла певну частку ринку в інших експортерів, заміщаючи їх.

Річ також додав, що у випадку, якщо ЄС відновить обмеження на імпорт української курятини, то МХП переорієнтує експорт на ринки Саудівської Аравії і інші, де попит зростає.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin