Вінниця
21.04.2024
5.29° C
Вгору

Для вінницької молоді організували тренінг з аналітичного мислення: подробиці

Учора, 1 лютого, молодь Вінницької громади отримала чудову нагоду для розвитку своїх аналітичних навичок на спеціальному тренінгу з аналітичного мислення, який відбувся у Креативному просторі «Level 80». Подію організували представники відділу молодіжної політики ВМР, Вінницька молодіжна рада та ініціативна група TED4ER в межах проєкту Upshift Ukraine.

Тренінг з аналітичного мислення мав на меті стимулювати розвиток розумових процесів, необхідних для критичного аналізу інформації та прийняття обґрунтованих рішень.

Понад двадцять учасників та учасниць з різних навчальних закладів Вінниці взяли участь у тренінгу. Молоді люди мали змогу навчитися аналізувати складні проблеми та ухвалювати конструктивні рішення, використовуючи логічне та критичне мислення. Серед основних тем обговорення – аналіз пропаганди та фейку, соціальні проблеми та шляхи їх вирішення.

Спікерка заходу, очільниця Вінницької молодіжної ради Марія Маєвська надала чимало практичних вправ, спрямованих на розвиток аналітичних, критичних та презентаційних навичок.

«Цього разу разом з учасниками ми порушили важливі питання, з якими щодня зустрічаємось в житті. Фейк, маніпуляція, пропаганда, усі ці речі, займають важливе місце як і у молоді, так і в старшого покоління, але незалежно від віку ми маємо вміти фільтрувати отриману інформацію з соціальних мереж. Наше століття стикається з численними соціальними проблемами, які часто стають об’єктом пропаганди та фейкових новин. Ці проблеми викликають велику брехливу хвилю інформації, яка шкодить суспільству та може викликати соціальний дисбаланс», – зауважила Марія Маєвська.

Також під час тренінгу обговорювали використання наративів та стереотипів як механізмів пропаганди. А також акцентували на основних індикаторах, за якими можна розрізнити правдиву інформацію від фейкової.

За підсумками тренінгу багато учасників відзначили позитивні зміни у своєму мисленні та здатності до критичного аналізу. Багато молодих учасників вже застосували здобуті навички у своїй студентській та особистій діяльності й відчули покращення результатів навчання та креативному мисленні.

Як поділилась враженнями від зустрічі студентка Анастасія, завдяки почутому вдалося дійти багатьох висновків. Відтепер дівчина збирається перевіряти усе, що читає в інтернет-просторі.

Начальниця відділу молодіжної політики ВМР Юлія Мончак підсумувала, що такі тренінги з аналітичного мислення є важливим кроком до розвитку молодого покоління.

«І ми продовжуємо підтримувати нашу молодь в таких зустрічах, які в майбутньому допоможуть їм», – каже вона.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin