Вінниця
14.04.2024
21.66° C
Вгору

У Вінниці відкрили книгарню-кав’ярню «Герої» у пам’ять про журналіста і воїна Миколу Рачка

У центрі Вінниці відкрили книгарню «Герої» на честь Миколи Рачка – журналіста і 27-річного воїна, який загинув у бою влітку 2022 року. Про відкриття книгарні мріяв сам Микола. І цю його мрію втілили його батьки та старша сестра Антоніна.

Про це пише Vinnytsia.city.

Кав’ярня розташована по вулиці Миколи Оводова, 17/3. З високими полицями, великим вибором літератури, м’яким диваном, кріслами та столами, за якими можна почитати придбані книги, чи навіть попрацювати. Книгарню описують як місце, де завжди раді залюбленим в слово. Таким був сам Микола Рачок, і такою є його родина, яка відкрила книгарню на його честь.

Про Миколу Рачка

Микола Рачок закінчив Вінницький технічний ліцей, а вищу освіту здобув у Києво-Могилянській академії. Працював випусковим редактором журналу «Куншт», а пізніше став журналістом видання про авто «InfoCar». У Книзі пам’яті загиблих героїв-могилянців писали, що Микола танцював танго, мріяв спробувати сили на радіо, захоплювався автомобілями і навіть написав курсову про автомобіль Отто Кестера «Карл» із роману Ремарка «Три товариші». Зі слів сестри, він брався за кожну можливість побачити світ і часто подорожував з друзями. А 24 лютого 2022 року поставив на паузу своє цивільне життя і став до лав ЗСУ.

Спочатку Микола Рачок служив у Києві, згодом – на сході України у складі 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського. За словами побратимів, він був справжнім воїном: свідомо йшов у бій, повернувся на фронт навіть після пропозиції взяти довшу відпустку після важких тижнів на Луганщині. На жаль, 19 липня 2022 року, під час важкого бою із загоном «вагнерівців» на Донеччині Микола загинув. У тому бою його підрозділу вдалося зупинити прорив і знищити ворога.

«Ще коли Коля був живий, йому хотілось мати книгарню-кав’ярню. Ми проговорювали цю мрію з ним багато разів. Коли його не стало, ми поїхали до нього в Київ і знайшли щоденники. В одному з них був запис про книгарню. Ще в Колі був окремий список, який він склав у 2019 році, коли прийшов зі строкової служби. Це гарно оформлений перелік того, що він хотів зробити. Серед пунктів були книгарня-кав’ярня, видавництво, а 21-й, останній, – побувати у зоні бойових дій. Ми зрозуміли, що в пам’ять про Колю будемо втілювати ці його бажання в реальність. Наприклад, навесні, повеземо нашого дідуся Мітю, маминого тата, до Львова», – розповіла сестра Антоніна.

Одна з особливостей книгарні «Героїв» – екслібрис із логотипом книгарні. Це книжковий знак у вигляді печатки, який можна самостійно поставити на придбану тут книгу. 

У книгарні щотижня планують проводити літературні заходи, зустрічі, інтерв’ю та презентації від авторів та літераторів з різних міст України. Наприклад, у цю суботу там відбудеться зібрання вже діючого у Вінниці літературного клубу. У «Героях» також хочуть заснувати власний літературний клуб – по серії книг «Неканонічний канон» від видавництва «Віхола».

У книгарні «Герої» раді бачити всіх з 10:00 до 20:00 години. Незабаром там почнуть анонсувати культурні події. Стежити за анонсами можна на сторінці «Героїв» в Instagram.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin