Вінниця
20.04.2024
2.58° C
Вгору

Вінницькі школярі створили волонтерський центр «VinPatriot», щоб продовжувати допомагати ЗСУ

В Вінниці нещодавно був створений дитячий волонтерський центр на базі одного з ліцеїв. Учні-координатори від кожної школи територіальної громади будуть займатися координацією його діяльності.

Днями школярі зустрілись із директоркою департаменту освіти Оксаною Яценко, щоб обговорили плани на майбутнє. Очільниця департаменту подякувала учням за активну позицію в організації, проведенні благодійних заходів та, власне, ініціювала створення дитячого волонтерського центру, який би надалі координував благодійну роботу освітніх закладів Вінницької громади.

Мета дитячого волонтерського центру – це залучення та об’єднання охочих школярів та вихованців різного віку навколо доброї справи. Першочергове завдання наразі – допомога ЗСУ, проте в планах центру – підтримка усіх, хто потребує допомоги.

Цього разу на зустріч зі школярами завітали працівниця Малої академії наук України Тетяна Калугаряну та директорка Вінницького аналітично-просвітницького центру «Ветеранський простір» Марія Довжик. Вони вислухали пропозиції учнів та домовились про запуск двох цікавих та нових проєктів. Йдеться про створення соціального ролика про вшанування памʼяті загиблих Захисників та проведення тренінгу з формування навичок лідерства і проєктного менеджменту.

Соціальний ролик має на меті достукатися до серця кожного жителя громади щодо важливості вшанування загиблих внаслідок війни щоденно о 09:00. Про це, зокрема, зазначила вінницька школярка Тетяна Скрипнюк.

«З 24 годин у добі ми можемо зупинитись на одну хвилинку і вшанувати памʼять всіх загиблих, які могли жити та творити так як ми. Пропозиція створити таку соціальну рекламу є досить доречна, адже вустами дітей ми хочемо достукатись до кожного», – каже Тетяна Скрипнюк.

Також під час заходу обговорили та підтримали пропозицію від Малої академії наук України. Йдеться про проведення лідерських курсів, де вінницькі школярі зможуть отримати навички емоційного розвитку, критичного мислення, розвинуть навички лідера, ораторського мистецтва, проєктного менеджменту. Це допоможе їм не тільки успішно закінчити школу, а також бути успішними лідерами у майбутньому.

Як прокоментувала директорка департаменту освіти ВМР Оксана Яценко, чимало міжнародних донорських організацій надають кошти громадським організаціям для реалізації проєктів. А щоб отримати можливість реалізувати бажані проєкти, треба мати певні навички його написання. І саме ці навички школярі отримують під час вивчення курсу.

Також під час зустрічі обговорили та проголосували за назву центру, обрали його керівника з учнівського складу та підсумували напрямки діяльності.

«Такий центр дозволить об’єднати зусилля усієї вінницької освітянської родини, адже наші заклади єдині у своїй меті – допомогти тим, хто цього потребує. Розуміючи, хто яку допомогу може запропонувати у конкретний час, ми зможемо оперативніше реагувати на запити та пропонувати свою підтримку», – зазначає Оксана Яценко.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin