Вінниця
26.02.2024
11.34° C
Вгору

“Аналогов нєт”: у росії за власною розробкою спорудили потворний електрокар

Калінінградський “Автотор”, де до запровадження антиросійських санкцій збирали BMW, Hyundai та Kia, планує виробництво субкомпактного міського електромобіля Amber. Це повністю російська розробка — аналогів у світі, звісно, немає.

Про плани виробника повідомив Telegram-канал “Автопоток”.

Створення електромобіля

Amber є двомісною машиною класу L7 (важкі квадрицикли/вуатюретки), яку розробив Московський політехнічний університет. Скільки студентів, з яких курсів брало участь у створені цього дива інженерної думки не повідомляється.

Розробники Amber позиціонують його, як автомобіль для служб каршерінгу та доставки.

Наразі готовий передсерійний прототип, протягом наступного року обіцяють зібрати п’ять машин, а з 2025-го вийти на серійне виробництво та довести його до 50 тис. авто на рік.

Дизайн

Що нагадує дизайн цього авто сказати важко. Підніжки та високий капот, але маленька кабіна з невеличкими вікнами та лобовим склом. Довершують образ маленькі круглі фари, які більше б пасували до мопеда або навіть велосипеда.

Втім, журналісти “Автопотоку” запевняють, що це лише прототип, а серійний електрокар виглядатиме по-іншому.

Характеристики

Фактично Amber є квадроциклом з дахом, його конструкція — каркасно-панельна, несуча структура — з труб, зовнішні елементи відформовані з композитів. Частина кузовних деталей запозичена у Lada Vesta.

Стверджується, що локалізація силової установки автомобіля становитиме 94%. Але жодні характеристики електромотора та акумуляторної батареї невідомі.

Також не розголошуються запас ходу, максимальна швидкість, обладнання інтер’єра, обсяг багажника тощо.

Відомо, що у перспективі планується вихід такої ж моделі з ДВЗ. Причому адаптацією конструкції кузова також займатиметься Мосполітех.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin