Вінниця
03.03.2024
3.77° C
Вгору

Галузь охорони здоров’я: як буде розподілений бюджет Вінницької громади 2024 року

Учора, 8 грудня, представники профспілки охорони здоров’я розглядали проєкт бюджету-2024 Вінницької міської територіальної громади (ВМТГ). Основними напрямками у цьому проєкті визначено безпеку та оборону, стійкість та турботу. Особливий акцент робиться на підтримці Захисників та Захисниць, готовності армії, посиленні заходів безпеки та усіх аспектах життєдіяльності міської територіальної громади. Процес формування фінансової політики відбувається відповідно до основних демократичних принципів, таких як залученість громадян, публічність, прозорість та відкритість.

Вчорашня зустріч із обговорення проєкту бюджету громади, як і всі попередні, проходила у форматі діалогу. Учасники мали можливість поставити запитання заступникам міського голови, представникам виконавчого апарату міської ради. Під час виступів, було зазначено, що ключовими акцентами формування та розподілу фінансового ресурсу, у відповідності із затвердженим рішенням Вінницької міської ради, є безпека та оборона, стійкість, турбота. Саме на ці пріоритети передбачається спрямувати левову суму коштів.

«Вінницький міський голова Сергій Моргунов ще у вересні дав доручення напрацювати такий документ, який би задовольняв потреби громади у 2024 році, і, власне, це вилилося в те, що депутати міської ради наприкінці жовтня ухвалили рішення, відповідно до якого визначено принципи та пріоритети формування бюджету. Їх три – безпека та оборона, стійкість та турбота. Власне капітальні видатки скорочені суттєво, їх практично немає: тільки те, що стосується укриттів у школах та садочках буде ключовим для нас», – розповів заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний.

Своєю чергою директорка департаменту фінансів ВМР Антоніна Лесь повідомила, що проєкт бюджету сформовано на основі економічних та соціальних показників, він є збалансованим та реалістичним, а також забезпечуватиме ефективне функціонування всіх галузей.

«Потрібно відзначити, що відмінною рисою медичної галузі, працівники котрої зібралися у залі, є фінансування із кількох джерел, основним із яких є Національна служба охорони здоров’я. Але для того, щоб галузь розвивалася і посилювалася, міський бюджет виділяє додаткові кошти. На 2024 рік передбачено 208 млн грн, які й будуть розподілені за основними пріоритетами», – зазначив директор департаменту охорони здоров’я ВМР Олександр Шиш.

За його словами, пріоритет «Безпека та оборона» включатиме, зокрема надання виїзної стоматологічної допомоги військовим ЗСУ, Національної гвардії, Тероборони, забезпечення роботи військово-лікарської комісії, завершення облаштування укриття у Центрі матері та дитини. А «Стійкість» передусім передбачає виконання найнеобхіднішого, що стосується створення комфортних умов у низці медичних закладів та доступу до них. Йдеться про встановлення підйомників, ремонт ліфтів та покрівель, забезпечення роботи генераторів.

«Важливий наш пріоритет – «Турбота». Тут і дообладнання Кардіоцентру, проєкт якого ми втілюємо спільно зі Світовим банком, і забезпечення пільговими медикаментами та зубопротезуванням, і хірургічне лікування пацієнтів із катарактою. Крім того, безкоштовне вакцинування від грипу дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, забезпечення витратними матеріалами дітей, недужих на цукровий діабет I типу тощо, – додав він.

Під час зустрічі свої презентації представили також директорки департаментів соціальної політики та освіти – Валентина Войткова та Оксана Яценко. Проєкт бюджету присутні підтримали одноголосно.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin