Вінниця
26.02.2024
11.21° C
Вгору

Вінничан закликають вакцинуватись від грипу. Половину вартості вакцини оплачує держава

Важливо відзначити, що Вінниця, навіть у важкі часи війни, не припиняє свою турботу про громадян і продовжує підтримувати галузь охорони здоров’я на належному рівні. Це відповідає принципам стійкості та турботи, визначеним Вінницькою міською радою. Забезпечення якісної медичної допомоги громадянам залишається вкрай важливим завданням. Муніципальна програма “Здоров’я вінничан” надає можливість імунізації проти грипу мешканцям Вінницької територіальної громади, включаючи внутрішньо переміщених осіб. Програма передбачає відшкодування 50% вартості вакцини за рахунок міського бюджету. Наголосимо, що дітям без батьківського піклування та дітям з інвалідністю вакцинація проводиться безоплатно. Ця програма впроваджується в рамках ініціативи “Вінничани важливі”.

Так, у департаменті охорони здоров’я Вінницької міської ради повідомляють, що станом на 5 грудня проти грипу уже імунізувалось 5590 вінничан, серед них 1272 дитини.

Лікарі наголошують, що грип несе серйозну загрозу для здоров’я людей, адже є високозаразним захворюванням та може викликати ряд ускладнень. Серед яких, зокрема, гострий бронхіт, пневмонія, гострий отит тощо. Найкращим захистом проти цього захворювання є вакцинація.

У департаменті охорони здоров’я Вінницької міської ради зазначають, що імунізуватись проти грипу можуть всі охочі: як дорослі, так і діти віком від 6 місяців, якщо у них немає протипоказань до щеплення. Дітям віком від 9 років та дорослим вводиться одна доза вакцини. Якщо ж дитина до 9 років раніше не була вакцинована, а також не було підтверджених випадків захворювання на грип, слід ввести дві дози вакцини, з інтервалом в один місяць.

Перш за все імунізуватись проти грипу слід громадянам, які належать до наступних категорій:

  • Медичним працівникам;
  • Вагітним жінкам;
  • Особам літнього віку;
  • Пацієнтам із хронічними захворюваннями;
  • Учителям, соціальним працівникам та усім, хто працює в місцях масового скупчення людей.

Фахівці департаменту охорони здоров’я ВМР додають, що наразі у Вінниці імунізація проводиться чотирикомпонентною вакциною «Джисі Флю». Також вони наголошують, що імунізація не забезпечує стовідсоткового захисту проти грипу і не дає гарантій, що людина не захворіє. Проте вакцинована людина перенесе захворювання набагато легше.

«Грип – високозаразне та небезпечне захворювання. Тому ми закликаємо громадян подбати про власне здоров’я та імунізуватись проти нього. Звісно, вакцинація не дає стовідсоткової гарантії, що людина не захворіє, проте вона гарантує те, що вакцинований перенесе захворювання у легшій формі та без ускладнень», – зазначає директор департаменту охорони здоров’я ВМР Олександр Шиш.

Для того, аби вакцинуватись необхідно звернутись до одного із центрів первинної медико-санітарної допомоги міста у робочі дні з 09.00 до 17.30 год.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin