Вінниця
03.03.2024
7.61° C
Вгору

У Вінниці планують відкрити реабілітаційний центр для захисників та захисниць «VinnDog help to life»

У Вінницькій громаді розроблено концепцію сучасного реабілітаційного центру для військових на базі Муніципального притулку для тварин. Проєкт “VinnDog help to life” враховує каністерапію як ключовий аспект відновлення та емоційного розвантаження для військовослужбовців, які повернулися з фронту і потребують терапії.

Директор департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради Юрій Семенюк розповів, що турбота про військових ветеранів – один з пріоритетів міської ради. Моральна підтримка виявляється ключовою під час адаптації. Лікувальні сеанси з собаками для військових вже здобули популярність через свою ефективність. У реабілітаційному центрі працюватимуть кваліфіковані каністерапевти, психологи та кінологи, які будуть тренувати тварин.

“Відкриття Центру стане найбільш ефективним методом для військовослужбовців, ветеранів Збройних Сил України, дітей і літніх людей, які часто є найбільш вразливими категоріями в плані соціалізації та емоційного благополуччя, – переконаний Юрій Семенюк. – Успіх каністерапії, передусім, залежить від правильної організації всього курсу допомоги: від професіоналізму колективу каністерапевтів до ставлення клієнта до конкретної тварини, а також рівня її підготовки”.

На думку керівника Муніципального притулку для тварин Леоніда Зелінського, собаки стимулюють людину до спілкування і часто їх присутність може стати приводом для бесіди, полегшують взаємодію з незнайомими людьми, пробуджують інтерес у співрозмовника, допомагають встановити довіру.

“Каністерапія є одним зі способів допомоги українським ветеранам та ветеранкам у боротьбі з психологічними травмами. Метод реабілітації за допомогою спеціально навчених собак добре зарекомендував себе в Україні ще до 2022 року. Раніше його використовували в роботі з дітьми, людьми з інвалідністю та в закладах для людей похилого віку. Нині собаки-терапевти працюють у реабілітаційних центрах для ветеранів бойових дій”, – Леонід Зелінський.

У Муніципальному притулку також розповіли про те, як відбуватиметься сеанс каністерапії. Робота може проводитися в індивідувальному та груповому форматах.

“Не кожен може одразу відкритися психологу чи психотерапевту. І саме тут допомагає собака — його присутність позитивно впливає на людей і вони легше відкриваються. Як показує досвід каністерапевтів, часто, щоб допомогти людині заспокоїтися, розслабитися, достатньо лише присутності тварини під час сеансу, іншим же допомагає контакт із нею. У будь-якому випадку каністерапевт працює в партнерстві з кінологом та координує процес терапії”, – додав Леонід Зелінський.

Концепція реабілітаційного центру «VinnDog help to life» передбачає облаштування території муніципального притулку для тварин, де відбуватимуться терапевтичні заняття. Там, за словами Юрія Семенюка, планують облаштувати вбиральню для людей з інвалідністю, а також встановити таблички зі шрифтом Брайля.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin