Вінниця
03.03.2024
7.37° C
Вгору

Росіяни використали у роботі “шахеда” SIM-карту “Київстар”: з якою метою?

У російському ударному безпілотнику “Шахед” виявили SIM-карту “Київстар”, а також павербанк та пристрій, який схожий на 3G-модем. БПЛА міг підключатись до мобільної мережі, щоб контролювати переміщення українських абонентів.

В руках українських військовослужбовців опинився дрон окупантів. Рашисти використовували “сімку” Київстару та іншу електроніку для передачі координат, отримання команд та інших цілей. Пристрої розміщені у корпусі, надрукованому на 3D-принтері.

 

На фотографіях, які потрапили до мережі, можна розпізнати 3G-модем Alcatel. Інтернет-користувачі вважають призначенням схеми управління безпілотником та зміну мети у польоті. Російські спецслужби давно освоїли використання мобільної мережі, щоб контролювати зміни позицій абонентів. Аналогічну схему використання стільникового зв’язку кілька місяців тому закликали використати і проти російських загарбників.

Відзначено позитивний момент – знання про мережне підключення БПЛА може допомогти і їх відстеження та знешкодження. Можна також блокувати мобільний зв’язок у зонах атак безпілотників.

“Важливо. Всередині шахеда виявили павербанк та пристрій із SIM-картою Київстару. Це означає, що для оновлення координат вони зможуть використовувати мобільну мережу плюс, можливо, зможуть змінювати польотне завдання. Все це було розташоване у надрукованому на 3D-принтері елементі”, – зазначили у Telegram-каналі “Американський піхотинець”.

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Нагадаємо, що Shahed 136 є літаком-снарядом іранського виробництва, який вперше представили в 2020 році. У ньому немає повітряного патрулювання, пристрій летить за заданою програмою до нерухомої мети. Дальність польоту – до 2000 км.

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стало відомо, що у 2023 році російські окупанти почали використовувати “шахеди” власного виробництва.

 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin