Вінниця
03.03.2024
3.77° C
Вгору

Кімнату для зборів членів ОСББ в одній з вінницьких багатоповерхівок перетворили на комфортабельне укриття

Укриття багатоповерхового будинку за адресою Келецька, 142 у Вінниці завжди утримується в належному стані завдяки систематичній підтримці. Мешканці будинку дбають про те, щоб в укритті завжди панував порядок, бцла в наявності свіжа вода, ліки та інші необхідні речі. Недавно була впроваджена система відеоспостереження в одній з кімнат, а на дверях сховища встановлено автоматичний замок службами міської ради. Цей автоматичний замок дозволяє відкривати двері в укриття автоматично під час повітряної тривоги.

«Загалом, спочатку ми планували це приміщення як кімнату для зборів членів ОСББ та місце відпочинку. Її облаштуванням мешканці, за власною ініціативою зайнялися ще в 2021 році, приблизно за рік до повномасштабного вторгнення. Саме в 2021 році виконали основні роботи: зробили ремонт, завели світло, облаштували меблями та обладнанням. В приміщенні розмістили спортивний інвентар, під’єднали бездротовий інтернет, а також провели водопровід-злив та облаштували санвузол», – зазначає голова правління ОСББ «Келецька 142» Антон Савицький.

Про те, що це приміщення може бути використане як укриття мешканці задумались ще до початку повномасштабного вторгнення. Тоді ж почали готуватися до різних можливих варіантів розвитку подій. Придбали вогнегасники, інвентар (лопати, кирки) для ймовірного розчищення завалів, а також ліхтарики та аптечки.

«Фактично, коли все почалось, в нас вже було все готове. В лютому – березні 2022 року, в укриття спускалось дуже багато людей», – зауважує голова правління ОСББ.

Дітям, аби ті якось могли абстрагуватися від того що відбувається, вмикали мультфільми. Також для них зносили різні настільні ігри.

«Взагалі, перших пів року в укриття спускались доволі активно. А в перший місяць ми тут навіть чергування влаштовували. Будинок у нас досить згуртований, то мешканці і блокпости допомагали облаштувати і військовим частинам закуповувати необхідне. Мешканці завжди намагаються допомогти сусідам, знайомим, які воюють на передовій», –зазначає він.

Восени минулого року, як розповідає Антон Савицький, коли ворог почав бити по енергетичній інфраструктурі, в укриття закупили акумуляторні лампочки, місткості під питну та технічну воду, туристичні портативні засоби для приготування їжі, а також інфрачервоний газовий обігрівач для опалення приміщення:

«Він простий та безпечний у користуванні завдяки тому, що джерелом тепла є не сам газ, а інфрачервоне випромінювання… В період минулорічних відключень електроенергії, ми його вмикали то він добре зарекомендував себе як альтернатива газовому чи електроопаленню. Також ми іноді його вмикаємо, щоб зменшити вологість в приміщенні. В період відключень електроенергії в пригоді стали й газові горілки, на яких кип’ятили воду. Відверто кажучи, в мене в самого вдома електроплита, то я собі аналогічну теж придбав – і вони виявились досить зручними».

За його словами, кімната може використовуватись не лише, як укриття, для мешканців будинку, а й місце де можна зігрітися, в разі пошкодження ворогом критичної інфраструктури.

Зараз, перед вірогідним повторенням блек-аутів, мешканці будинку продумують, що ще можна зробити в укритті, що потрібно докупити чи як ще дообладнати кімнату, постійно оновлюють запаси води.

«Думаю, в разі небезпеки, в цьому приміщенні можна перебувати декілька днів, – розповідає Антон Савицький. – Ще плануємо придбати додаткові стільці, вони знадобляться для проведення загальних зборів ОСББ та на випадок перебування в укритті».

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin