Вінниця
24.05.2024
12.76° C
Вгору

У Вінниці музей-садиба Пирогова став ще інклюзивнішим: подробиці

У Національному музеї-садибі Миколи Пирогова встановили підйомник для маломобільних груп населення за підтримки Вінницької міської ради.

Ним обладнали вхід до будинку, в якому протягом останніх 20 років свого життя мешкав і працював видатний вчений і творець воєнно-польової хірургії Микола Іванович Пирогов, і де нині розміщена експозиція про його життя та діяльність.

У середу, 6 березня, там провели першу екскурсію для захисників, які перебувають у Вінниці на протезуванні і реабілітації. До цього на колісних кріслах відвідувачі безперешкодно могли пересуватися лише територією меморіального парку. А потрапити до залів музею їм допомагали працівники закладу, бо там – вісім високих сходинок.

Тепер же на сходах встановили підіймальну платформу вантажопідйомністю 150 кілограмів. На неї можна легко зайти, або ж заїхати у колісному кріслі, опустити поручні і затиснути кнопки «вгору» або «вниз». Коли ж підйомником не користуються, платформу піднімають до стіни.

Генеральний директор музею-садиби Олександр Турський розповів, що цей підйомник встановили наприкінці лютого, але вперше ним скористалися під час сьогоднішньої екскурсії.

«Добре, що такі підйомники почали встановлювати. Вони й місця займають небагато. Я зміг нормально під’їхати», – поділився військовий Дмитро.

Інші захисники-учасники цієї екскурсії, які зараз проходять протезування і пересуваються за допомогою милиць, змогли піднятися сходами самостійно. Натомість всередині музею перешкод у вигляді порогів уже немає, а у залах стоять меблі із м’якими сидіннями, на яких можна перепочити.

Підйомник замовляли у Дніпрі. Кошти на нього виділили з бюджету Вінницької міської територіальної громади. Музей оплатив його транспортування і встановлення.

«До нашого музею є велика цікавість, і для багатьох відвідувачів такий підйомник – це дуже потрібна річ», – розповів директор музею-садиби.

Наприкінці екскурсії учасники відвідали музей-аптеку на території садиби, де їм вручили ексклюзивні подарунки – фіточаї за рецептами Пирогова. Їх і надалі планують безкоштовно вручати військовим, інші ж відвідувачі можуть їх придбати, тим паче, що вибір чаїв дуже великий – 23 різновиди. Цей проєкт музею-садибі вдалося реалізувати завдяки виграному гранту «Сила в ресурсі», який реалізується фондом громади «Подільська громада» за фінансової підтримки GFCF – Global Fund for Community Foundations.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin