Вінниця
26.02.2024
11.21° C
Вгору

«Вінниця. Україна. Незалежність»: Музей Вінниці запрошує вінничан на виставку

Музей Вінниці оголошує відкриття оновленої виставки “Вінниця. Україна. Незалежність” у Вежі Артинова. Захід заплановано на 14 грудня о 14:00. Організатори обіцяють відвідувачам унікальний погляд на історію нашого міста та його мешканців, починаючи з другої половини 80-х років минулого століття і закінчуючи першими роками після відновлення Незалежності України. Експозиція включає фото- та відеоматеріали. Вхід на виставку є вільним.

«1980-ті роки це період, спершу глибокої кризи в СРСР, а згодом і подальшого розпаду «імперії зла». Втім, цей розпад не відбувся сам по собі. Та й за словосполученням «відновлення Незалежності» ховається багато складних політичних та суспільних процесів, як загальнонаціонального, так і місцевого рівня. Власне цьому і присвячена наша виставка: Вінниці та її мешканцям у другій половині 1980 років та у перші роки після відновлення Незалежності України. Гласність, антиалкогольна кампанія, мітинги та спроби їх заборонити, політичні голодування, перші альтернативні вибори ще до Верховної Ради УРСР та перші вибори Президента України, підняття українського прапора у Вінниці вперше за майже 70 років та демонтаж пам’ятника Леніну, – про все це та значно більше ви зможете довідатись, завітавши на виставку», – зазначив заступник директора Музею Вінниці з наукової роботи та ініціатор виставки Сергій Гула.

Нагадаємо, першу – вуличну версію цієї виставки – музейники презентували вінничанам у серпні 2021 року. Наразі ж її оновили та сформували у стаціонарну експозицію.

Фахівці Музею Вінниці також зазначили, що виставковий проєкт «Вінниця. Україна. Незалежність» вдалося втілити в межах конкурсу грантів «Сила в ресурсі», що реалізується Фондом громади «Подільська громада» за фінансової підтримки GFCF – «The Global Fund for Community Foundations».

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin