Вінниця
26.02.2024
10.26° C
Вгору

Проєкт бюджету Вінницької МТГ на 2024 рік: підсумки публічного обговорення

Протягом минулого тижня у Вінниці відбулася інформаційна кампанія з обговорення проєкту бюджету Вінницької міської територіальної громади на 2024 рік. Проєкт отримав одноголосне схвалення під час усіх зустрічей. Початкову підтримку надали члени профспілок громади, а пізніше – галузей освіти та охорони здоров’я, а також представники трудових колективів, зокрема, КП “Вінницяміськтеплоенерго” та КП “Вінницька транспортна компанія”. Проєкт бюджету отримав позитивну оцінку також від представників громадських, ветеранських та волонтерських організацій, а також внутрішньо переміщених осіб. Фінальною точкою стало засідання із активною молоддю, представниками галузей культури та спорту. Загалом, результати обговорення вказують на підтримку розробників основного фінансового документа ВМТГ.

Спікери зустрічі, а це директори департаментів фінансів, освіти, охорони здоров’я, соціальної політики, начальниця відділу молодіжної політики ВМР – не приховували, що прийдешній рік буде важким і вимагатиме оперативних рішень. Та вкотре наголошували, що в основі стратегічних завдань лежать три ключові пріоритети: безпека та оборона, стійкість, турбота. Де найголовніший – підтримка, у будь-який спосіб, наших військових. Як зазначила заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович, «це найкраща інвестиція у Перемогу».

«Вінницька громада, регулярно допомагає, зокрема понад 18 військовим формуванням, у складі яких воюють вінничани. Чи не щодня передаємо разом з Вінницькою громадою на фронт «крила» – БпЛА, а також хімічні грілки, тепловізори, транспорт тощо. А для закупівлі важкої воєнної техніки – передаємо субвенції державному бюджету й це також наш внесок у якнайшвидше завершення війни. Крім того, ми повинні розуміти, щоб зупинити ворога нам потрібна максимальна залученість усіх внутрішніх резервів: стабільність роботи економіки, критичної інфраструктури, мережі освіти та охорони здоров’я. Адже це складає основу стійкості громади. Не менш важливою є й турбота про наших Захисників та Захисниць, їхніх родин та сімей загиблих внаслідок російської агресії, всіх вразливих верств населення», – додала вона.

Окрім матеріальної складової, велике значення мають моральна та мотиваційна налаштованість суспільства. І власне молоді тут належить чи не найважливіша роль, зазначила своєю чергою начальниця відділу молодіжної політики Вінницької міської ради Юлія Мончак.

«Війна завжди несе із собою складні виклики та небезпеки, але саме в такий період розвиток молоді стає основою для майбутнього нації та успішного подолання випробувань, – каже посадовиця. – У новому фінансовому році задля цього передбачено, зокрема втілення низки заходів як у межах Програми «Місто молодих», так і Комплексної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді ВМТГ».

У перебігу зустрічі присутні активно ставили запитання до заступників Вінницького міського голови, засвідчивши свою небайдужість до формування фінансової політики.

«В силу свого віку, я вперше на такій зустрічі. Дуже приємно, що нам детально – на графіках, діаграмах та у порівняльних таблицях – донесли інформацію про те, як і на що витрачатимуться кошти громади у прийдешньому році. Все максимально публічно, відкрито та доступно,– каже юний вінничанин Роман Фурман. – Мене найбільше цікавило, за яким алгоритмом відбувається реагування на запити військових, а відтак закриваються їхні потреби. І я почув вичерпну відповідь».

Також учасники зустрічі прагнули більше дізнатися про роботу помічників ветеранів, міжнародну підтримку Вінниці тощо.

«Пролунала також слушна думка про те, що наша українська сила – не лише у зброї, а й в національній ідентичності. І, взагалі все почуте і побачене додає нам впевненості у майбутньому громади та країни», – зазначила Анастасія Козлова.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin