Вінниця
03.03.2024
7.37° C
Вгору

Українські військові можуть отримати до 777 тис. гривень допомоги: що для цього потрібно

Українські військовослужбовці, які отримали поранення та, як наслідок, інвалідність, можуть розраховувати на різні види допомоги від держави. Сума виплат складає від 130 тисяч до 777 тисяч гривень. На неї можуть розраховувати чотири категорії бійців.

За словами юриста Михайла Лобунька, сума допомоги відрізнятиметься залежно від ступеня каліцтва, а також місця та часу поранення.

 

Встановлення інвалідності необов’язково може бути спричинено пораненням під час виконання бойових завдань. Усі рішення щодо присвоєння інвалідності виносить ВЛК. Якщо ВЛК зробила помилковий висновок, то військовий може оскаржити його в суді.

Розмір виплат може змінюватись в залежності від різних факторів:

  • Військові, які отримали травми під час виконання бойового завдання та отримали інвалідність ІІ групи, можуть отримати 300 прожиткових мінімумів, а це на сьогоднішній день 776 700 гривень.
  • Військовослужбовці, які отримали інвалідність через хворобу чи нещасний випадок під час несення служби, — отримують 90 прожиткових мінімумів, або 233 010 гривень.
  • Захисники, які не мають інвалідності, але травмовані та частково втратили працездатність після проходження МСЕК або доведення факту травмування можуть отримати 70 прожиткових мінімумів, або 181 230 гривень.
  • Терміновики, які зазнали травм під час несення військової служби, військовозобов’язані та резервісти, покликані на збори або проходження служби в резерві, — 50 прожиткових мінімумів, або 129 450 гривень.

Також відомо, що компенсації по закону належать бійцям, які не використовували свою щорічну або додаткову відпустку. Щоб отримати свої гроші, потрібно написати рапорт на ім’я командира військової частини, в якому вказати:

 • дату звільнення з військової служби;
 • кількість днів невикористаної додаткової відпустки за кожний рік;
 • підстави для звільнення з військової служби;
 • норму закону, яка передбачає таку компенсацію.

 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin