Вінниця
23.06.2024
26.4° C
Вгору

Займатись музикою ніколи не пізно: у Терцентрі запрацював музично-вокальний гурток для літніх людей

Почати займатись музикою ніколи не пізно. У Вінницькому міському територіальному центрі соціального обслуговування тепер діє музично-вокальний гурток з метою розвитку цього таланту. Баяніст із 40-річним досвідом, Борис Вовчук, приймає на навчання бабусь та дідусів, які мають бажання оволодіти музичними навичками.

За словами директорки Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування Галини Бачинської, музичний гурток став нововведенням у Терцентрі. Тепер, окрім занять танцями, сприяння здоровому способу життя, вивчення англійської та української мов, а також комп’ютерної грамотності, пенсіонери матимуть можливість вивчати, як розвивати свій вокалний талант та поліпшувати музичний слух.

Борис Володимирович – музикант, якому є що розказати. Адже закохався у музику він дуже давно – ще у 1944 році, коли один із солдатів дав йому пограти на губній гармоніці. Згодом вчився грати на скрипці, фортепіано, баяні. Каже, що за своє життя навчав понад 30 хорових колективів та ансамблів. Музикальний стаж в трудовій книжці пана Бориса – 40 плідних років. І навіть у свої 80+ років тренується мінімум півтори години на день.

У першу чергу, викладач прослухав голоси своїх нових підопічних та визначив, хто має сопрано, хто – альт. З’ясувалось, що одна з підопічних – пані Оксана – має дуже рідкісний контральто – низький жіночий голос.

«Мій батько дуже гарно співав та грав на баяні. Він грав на вечорницях, весіллях, святах. А я відкрила в собі свої співочі здібності у досить пізньому віці. І зараз, у свої 64 роки, співаю, танцюю в колективі Терцентру, беру участь у виставах», – розповідає учениця Бориса Вовчука пані Оксана.

Відтепер під наставництвом Бориса Володимировича у Терцентрі працюватиме ансамбль. Зазвичай співають різні народні пісні: веселу та динамічну «Цвіте, цвіте черемшина», повільну «Ой учора ізвечора» та інші. А наразі готуються до вечорниць з музичним супроводом до дня Святого Миколая.

«При систематичних заняттях можна розвинути голос та музикальний слух навіть у тих, кому, як-то кажуть, ведмідь на вухо наступив. Але це лише відмовка. Тренування та наполегливість дадуть змогу зазвучати усім», – зазначає Борис Володимирович.

За словами директорки Терцентру Галини Бачинської, охочих займатися музикою серед підопічних Терцентру завжди було багато.

«Тому ми врахували побажання жителів Вінницької громади та рішенням сесії Вінницької міської ради від 27 жовтня 2023 року ввели додаткову посаду – викладача музики та вокалу», – зазначила Галина Бачинська.

Щоб записатися до музично-вокального гуртка або інших факультетів Терцентру, телефонуйте за номером 67-05-90 або приходьте за адресою вул. Соборна, 50.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin