Вінниця
26.02.2024
10.26° C
Вгору

Підтримка ЗСУ та соціальне забезпечення: Вінницька міська рада прозвітувала про виконання бюджету громади за 9 місяців 2023 року

Видатки на оборону та безпеку, соціальний захист мешканців громади, підтримку стабільної роботи підприємств критичної інфраструктури, муніципального транспорту – основні завдання, які стоять перед муніципалітетом і реалізовувалися в межах виконання бюджету Вінницької міської територіальної громади за 9 місяців поточного року. Про це звітувала директорка департаменту фінансів Вінницької міської ради Антоніна Лесь сьогодні, 9 листопада, під час засідання виконавчого комітету.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що принцип прозорості у інформуванні населення щодо витрат залишиться незмінним. Водночас він звернув увагу керівників департаментів Вінницької міської ради на те, що до реалізації запланованих проєктів потрібно підходити реалістично та збалансовано.

“До формування бюджету на 2024 рік ми приступили, відштовхуючись від наших основних пріоритетів – безпека, оборона, стійкість, турбота. Наступного року ми повинні зберегти стабільність в громаді, підтримувати ЗСУ та безпековий сектор і ефективно використовувати ресурси, які матимемо в наявності. Проєкти розвитку Вінниці залишаємо на післявоєнний період, але вже зараз активно шукаємо інвесторів, які могли б нам допомогти покращити добробут громади”, – наголосив він.

Антоніна Лесь зауважила, що виконання бюджету вже другий рік відбувається в умовах воєнного стану. Так як і доходи, видатки формуються відповідно до викликів, які стоять перед громадою.

Так, за звітний період до бюджету надійшло 4,9 млрд грн. Зокрема йдеться про 4,2 млрд грн за рахунок власних доходів та ще 705,5 млн за рахунок трансфертів із інших бюджетів.

Виконання видаткової частини бюджету громади за 9 місяців поточного року становить 4,9 млрд грн, в тому числі за рахунок власних доходів – 4,2 млрд грн.

“Характерною рисою видатків залишається соціальне спрямування. Маємо досить високий відсоток видатків, які направляються на утримання соціальноїсфери – це 56,6%. Зокрема, йдеться і про соціальний захист населення – значна частина коштів була спрямована на соціальну підтримку малозахищених верств населення, а також сімей загиблих Захисників та Захисниць України, внутрішньо переміщених осіб”, – додала вона.

Так, на такі галузі, як освіта, соцзахист, житлово-комунальне господарство – було спрямовано 71% усіх видатків (понад 2,2 млрд грн).

Антоніна Лесь розповіла, що місто продовжує фінансувати коштом бюджету підрозділи ЗСУ, Національної гвардії України, правоохоронних органів, підрозділів територіальної оборони та інших військових формувань, позаяк безпека та оборона залишаються незмінними пріоритетами Вінницької міської ради.

“Протягом 10 місяців поточного року на це спрямовано 251,6 млн грн, які профінансовані в сумі 142,9 млн грн. Загалом протягом 2022 та 2023 року міською радою було передбачено виділення понад 800 млн грн на допомогу армії. З них 670 млн грн станом на початок листопада уже профінансовано. Крім того, за рішенням міської ради вільні кошти в сумі 96,5 млн грн бюджету направлялись на придбання військових облігацій. Нагадаю, що Вінниця стала одним із перших муніципалітетів, яка закупила військові облігації, цільовим призначенням яких є допомога ЗСУ”, – наголосила Антоніна Лесь.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin