Вінниця
08.12.2023
-0.93° C
Вгору

Податки з зарплат військових переспрямували з місцевих бюджетів до державного: що це означає?

Податки із зарплат військових переспрямували з місцевих бюджетів до державного, відповідний законопроєкт ухвалила 8 листопада Верховна Рада, повідомили в партії «Слуга народу».

Половину «військового ПДФО», що надійшло з 1 жовтня по 31 грудня 2023 року в розмірі 13 мільярдів гривень, виділять Держспецзвʼязку на закупівлю дронів. Другу половину спрямують Міноборони на закупівлю артилерійських систем. 

Після припинення воєнного стану «військовий ПДФО» розподілятимуть у таких пропорціях: 45% – на дрони, 45% – на виробництво боєприпасів і зброї Мінстратегпрому, і ще 10% – військовим частинам пропорційно до сплаченого ними ПДФО.

Згідно з прогнозами уряду, річні надходження від ПДФО до держбюджету становитимуть понад 96 мільярдів гривень.

Київ у 2023 році мав спрямувати військовим понад 6,2 мільярда гривень. Ці кошти спрямовували з місцевого бюджету до державного шляхом передання субвенції. «Навіщо потрібне це перекидання, а відразу не врахувати це в держбюджеті, я [справді не знаю]. І навіть після сьогоднішнього рішення гроші, які ми отримали із ЗСУ [у вигляді податків із зарплат військових – ред.], усе ще більші, ніж те, що ми передали», – коментувала депутатка Київради Ксенія Семенова.

Згідно із законом, місцеві бюджети не можуть перераховувати кошти безпосередньо на ЗСУ, але можуть фінансувати потреби військових підрозділів у територіальній громаді.

Не вилучати з місцевих бюджетів «військовий ПДФО» закликала Асоціація міст України. В асоціації аргументують це, зокрема, тим, що виділення коштів із місцевих бюджетів на військові потреби легше контролювати. Крім того, вважають, що «вилучення військового ПДФО ослабить громади та позбавить їх можливості допомагати силам оборони й надавати якісні послуги жителям».

З критикою рішення виступив міський голова Києва Віталій Кличко, заявивши, що «центральна влада не впоралася з фінансуванням армії й тепер намагається перекласти це на місцеве самоврядування».

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin